Rajd pojazdów zabytkowych

Pruszków

Już w tę sobotę w Pruszkowie odbędzie się rajd samochodów zabytkowych. Wydarzenie to będzie pierwszą eliminacją Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych. Szykuje się niezła zabawa dla fanów dawnej motoryzacji!

Pierwsza edycja tego rajdu odbyła się 12 lat temu. Wówczas wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę miłośników klasycznej motoryzacji z Automobilklubu Polski oraz British Garage Club – nieistniejącego klubu w Forcie Wawrzyszew. 16 kwietnia odbędzie się XIV edycja rajdu.

Pospolite pytania: „czy rajd jest popularny?” lub „czy przyjedzie wiele samochodów?”, wywołują uśmiech na twarzach organizatorów. – Rajd zdobył olbrzymią renomę wśród miłośników aut zabytkowych. Co roku startuje prawie 100 załóg, które przemierzają dziesiątki kilometrów mazowieckich dróg w poszukiwaniu odpowiedzi na podchwytliwe pytania i wykonując karkołomne nieraz zadania dodatkowe. Zapisy na rajd trwają niezwykle krótko, konieczna była modyfikacja zasad bowiem potrafiły się skończyć w ciągu kilku bądź kilkunastu minut – informują organizatorzy.

Tym razem zabytkowe pojazdy zawitają do Pruszkowa. Będzie to także jedno z wydarzeń, które wpisze się w obchody stulecia tego miasta. Miejscem startu, skąd wyruszą załogi będzie tor kolarski przy ul. Andrzeja, zaś meta znajdzie się w Parku Kościuszki przy ul. Kościuszki. Samochody będzie można podziwiać zarówno w jednym, jak i w drugim miejscu.

To nie koniec atrakcji. Jedną z najciekawszych będzie przeprowadzenie prób sprawnościowych aut na parkingu tuż przy Urzędzie Gminy Michałowice (Reguły, aleja Powstańców Warszawy 1 – przyp. red.).

Start: 16 kwietnia (sobota), 9.00.
Miejsce: Tor kolarski w Pruszkowie, ul. Andrzeja.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.