Pszczelińska będzie świętowała, czyli bzykała

Brwinów

„Wielkie Bzykanie na Pszczelinie” – ta nazwa może zastanawiać... Ale organizatorzy chcą wyrazić swoją radość z modernizacji ul. Pszczelińskiej. 27 sierpnia zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania! Start o 17.00 w rejonie wjazdu na Pszczelin.

Na pomysł organizacji tego typu imprezy wpadło Stowarzyszenie Projekt Brwinów. – Mieszkam przy ul. Pszczelińskiej i od wielu lat doświadczałam osobiście uciążliwości związanych z bardzo złym stanem jezdni tej drogi: ubytki, powodujące kałuże i ochlapywanie pieszych i rowerzystów przez przejeżdżające samochody, hałas wywołany nierównościami, brak chodnika po jednej stronie drogi itp. Przebudowa Pszczelińskiej była jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Brwinowie i wreszcie się ziściła. Dla mnie, ale i dla wielu mieszkańców tego rejonu to jedna z najradośniejszych informacji od wielu lat. W czerwcu zaproponowałam kolegom i koleżankom –  członkom naszego stowarzyszenia zorganizowanie „Święta Mieszkańców Ulicy Pszczelińskiej”. Propozycja została przyjęta z aplauzem i natychmiast przystąpiliśmy do przygotowań – tłumaczy Alina Pyrak, koordynator imprezy.

Mieszkańcy i kierowcy mogą się cieszyć, że Pszczelińska zyskała nową jakość. Świętowanie jest jak najbardziej uzasadnione, jednak skąd pomysł na dość nietypową nazwę imprezy? – Ulica Pszczelińska i sam Pszczelin wzięły swoje nazwy od pszczelich pasiek hodowlanych, które ponad 100 lat temu tam funkcjonowały. Kubuś Puchatek – wielki przyjaciel pszczół – powiedział kiedyś: „To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu. Jeżeli słyszę bzykanie, to znaczy, że ktoś bzyka, a jedyny powód bzykania, jaki znam, to ten, że się jest pszczołą”. W naszym przypadku zależało nam na podjęciu próby integracji mieszkańców ulicy Pszczelińskiej, ale również przybliżeniu tematyki znaczenia pszczół w przyrodzie – np. przez gry zabawy dla dzieci i młodzieży – wyjaśnia Alina Pyrak.

W programie Wielkiego Bzykania na Pszczelinie można znaleźć m.in. gry i zabawy dla dzieci, pszczele stoiska edukacyjne, kramy z miodem i produktami eko, Piknik Wieprzowy i potańcówkę na asfalcie przy wsparciu zespołu No i Dobrze. 27 sierpnia o 17.00 Pszczelińska rozpocznie wielkie świętowanie.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.