Pszczeli piknik w Pruszkowie

Impreza

Pruszków to gmina przyjazna pszczołom. Niewiele osób wie, że w Pruszkowie działa miejska pasieka. Miasto chce również pokazać mieszkańcom jak ważne dla nas są pszczoły. Dlatego już 3 sierpnia organizuje Pszczeli Piknik.

Pszczoły przyczyniają się do tworzenia aż 2/3 roślin, które codziennie spożywamy. Bez tych małych skrzydlatych stworzeń na naszych talerzach nie byłoby pomidorów, ogórków, jabłek, wiśni, czereśni, orzechów oraz wielu innych owoców i warzyw. Do jedzenie mielibyśmy tylko rośliny wiatropylne jak zboża, jednak część naukowców twierdzi, że byłoby ich za mało by wykarmić ludzkość. Groziłaby nam śmierć głodowa! Nie zdajemy więc sobie sprawy, jak bardzo jesteśmy zależni od tych małych stworzonek.

Władze Pruszkowa chcą więc pokazać mieszkańcom miasta jak ważne są pszczoły. Już 3 sierpnia przy ujęciu wody oligoceńskiej przy ul. Lipowej w Pruszkowie odbędzie się Pszczeli Piknik. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 18.00

W programie przygotowano szereg atrakcji m.in. wycieczkę do pruszkowskiej pasieki, degustację miodów, stworzenia własnej łąki kwietnej, malowanie buziek czy kwiatowe i pszczele warsztaty. – Podczas Pszczelego Pikniku będziecie mieli Państwo niepowtarzalną okazję, aby wziąć udział w spacerze do pruszkowskiej pasieki. Spacer nie będzie zwyczajny. W dwunastoosobowych grupach, w towarzystwie zawodowego pszczelarza, będziemy mieli okazję podejrzeć życie naszych pszczół.
Pan Tomasz – pszczelarz, który będzie nas tego dnia oprowadzał, zdradzi wiele niesamowitych ciekawostek ze świata owadów. W związku z ograniczoną ilością miejsc, na spacery obowiązują zapisy. Prosimy o zgłoszenia na adres: zapisy@miasto.pruszkow.pl – podkreślają organizatorzy.

Szczegółowy plan godzinowy pikniku:
godz. 12:00 – 18:00 PIKNIK PSZCZELI
godz. 12:00 – 18:00 degustacje miodów
godz. 12:00 – 18:00 stoisko bartników
od godziny 12:00 sadzenie łąki kwietnej
godz. 13:00 pokazy bartników
godz. 13:00 – 17:00 – pszczele malowanie buziek
godz. 13:00 – 15:00 – wspólne robienie pszczółek (warsztaty dla dzieci)
godz. 16:00 – pokazy bartników
godz. 16:00 – 18:00 – wspólne robienie kwiatów (warsztaty dla dzieci)

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Pszczeli piknik w Pruszkowie”

 1. Viky pisze:

  Drobne sprostowanie… zgłoszenia na adres: zapisy@miasto.pruszkow.pl

 2. Piter pisze:

  Prośba do redakcji WPR24 o zajęcie się sprawa przelotów samolotów nad miastem.
  Samoloty lecą b. nisko, przez centrum, jest b. głośno, …

  • ... pisze:

   Rozumiem, że niech latają, ale nie na moim niebie. Faktycznie, prawie podwoziem o dachy zawadzają i jeszcze po złości zwiększają ciąg silników, by hałasu więcej robić. Proponuje Puszcze Białowieską, tam będzie ciszej, ewentualnie przeprowadzka na wieś, a nie, zapomniałem, że ostatnio są informacje o tym, jak to rolnicy hałasują, opryski robią, śmierdzi obornikiem, a nuworysze skargi na Policję składają. Cóż, chyba pozostanie zwyczajnie się przyzwyczaić, że miasto ma swoje plusy i minusy, a My nie jesteśmy pępkami świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły