Weekend pod znakiem jarmarków bożonarodzeniowych

Jarmark

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Okazją, aby poczuć ich wyjątkowy klimat i kupić niebanalne prezenty są tradycyjne jarmarki. W ten weekend odbędą się m.in. w Piastowie, Grodzisku, Michałowicach, Pruszkowie i w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach.

Dwudniowy świąteczny jarmark rozpocznie się w sobotę, 14 grudnia, w siedzibie zespołu Mazowsze w Otrębusach.

– Od godz. 13.00 zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark, który potrwa dwa dni. Już od wejścia, w foyer, będzie można poczuć magię świątecznej atmosfery, czekają świeże, pachnące choinki oraz specjalnie przygotowana szopka betlejemska – zachęcają organizatorzy.

Na licznych kramach znajdziemy rękodzieło artystyczne, tradycyjne wyroby, biżuterię, ceramikę, haftowane obrusy, serwety na stół, rzeźby ludowe, świąteczne ręcznie wykonane ozdoby (malowane bombki, stroiki, kartki, wycinanki oraz inne przedmioty inspirowane folklorem). Nie zabraknie regionalnych świątecznych przysmaków: zdobionych pierników i miodów, certyfikowanych produktów, serów z Podhala oraz ekologicznych wędlin, a także wielu innych atrakcji kulinarnych. Przed siedzibą Mazowsza pierwszy raz pojawią się również food trucki, gdzie wystawcy będą serwować pyszne świąteczne i ekologiczne jedzenie.

Jarmark w Mazowszu w sobotę i niedzielę (14 i 15 grudnia) rozpocznie się o godz. 13.00.

Także w niedzielę, 15 grudnia, w świąteczny jarmark zmieni się miejskie targowisko w Piastowie. Jego zwieńczeniem będzie koncert kolęd w wykonaniu radnych. Wcześniej kolędować będą zespół górali z Pienin, kapela z Białorusi, chór z parafii św. Michała Archanioła, a o godz. 15.00 do Piastowa zawita sam Święty Mikołaj. Początek jarmarku o godz. 9.00, zakończenie koncertem kolęd o godz. 18.00. Przez cały ten czas będzie można odwiedzać kramy z rękodziełem i ozdobami.

W nieco innym klimacie, ale również świątecznym, na jarmark zaprasza pruszkowskie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. – Biżuteria, książki, ozdoby, tkaniny i przedmioty codziennego użytku. Wszystko inspirowane daleką przeszłością, antykiem i średniowieczem. W tym roku będziemy gościli kilkanaście kramów z rozmaitym asortymentem. Każdy znajdzie coś dla siebie lub swoich bliskich, a jeśli nawet nie zdecyduje się na zakupy, to przynajmniej zapozna się z dostępnością replik lub tajemnicą ich wykonania – zachęcają organizatorzy.

Jarmark Rekonstruktorów w MSHM w sobotę, 14 grudnia w godz. 10.00-18.00.

Mieszkańcy Michałowic na jarmark w sobotę wybiorą się do szkoły podstawowej przy ul. Szkolnej. Od 11.00 do 14.00 na miejscu będą czekać stoiska, kawiarenka, a także warsztaty dla dzieci, występny artystyczne i aukcja charytatywna.

Świąteczny klimat w sobotę zapanuje też w siedzibie OSP w Książenicach. O godz. 15.00 rozpocznie się tam jarmark połączony z wieloma atrakcjami, występami artystycznymi, grami i animacjami, możliwością spróbowania własnych sił na strzelnicy i ściance wspinaczkowej oraz uzupełnienia spalonych kalorii w czasie degustacji pachnących potraw z grilla i ogniska.

W niedzielę w swoje progi zaprasza grodziska Mediateka. W godz. 12.00-18.00 będzie można tam kupić piękne ręcznie wykonane ozdoby i prezenty, nie zabraknie też tradycyjnych wyrobów.

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.