Pruszków walczy o siłownię plenerową

Pruszków

Miasto bierze udział w konkursie Nestlé poRusza Polskę, w której do wygrania jest 16 siłowni plenerowych. Co trzeba zrobić, żeby jedna z nich pojawiła się w Pruszkowie? Zagłosować i to nie raz!

Firma Nestlé z okazji 150-lecia istnienia postanowiła zorganizować ogólnopolski konkurs. Rozpoczęła się już walka o siłownie plenerowe, których do wygrania jest 16. To nie przypadek. Zgodnie z regulaminem konkursowym każde województwo może liczyć na jedną siłownię plenerową.

W konkursie udział bierze Pruszków. Gdzie miałaby się pojawić siłownia plenerowa? Jako miejsce wskazano Park Żwirowisko. – Znajduje się tam skatepark, dlatego też chcieliśmy, aby siłownia była zlokalizowana blisko niego. Dodatkowo musieliśmy uwzględnić fakt, że teren zgłoszony do konkursu musi należeć do gminy. Trzymamy kciuki, żeby Park Żwirowisko stał się jeszcze bardzo prozdrowotny – mówi Dorota Ziętek z Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Każdy mieszkaniec może przyczynić się do tego, że to właśnie w Pruszkowie pojawi się siłownia plenerowa. Co trzeba zrobić? – Wystarczy zagłosować przed internet na pruszkowski Park Żwirowisko. Należy zarejestrować się na stronie i oddać swój głos. Można to zrobić więcej niż raz. Im więcej oddanych głosów, tym lepiej – wyjaśnia Ziętek.

Głosowanie ruszyło 5 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. Wszystko w rękach mieszkańców. Głosować można tu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.