Projekcja filmu i spotkanie z jego twórcą w Milanówku

Podkowa Leśna

Milanowskie Centrum Kultury szykuje nie lada gratkę dla kinomaniaków (i nie tylko). Do obejrzenia będzie „Zabij to i wyjedź z tego miasta” i spotkanie z twórcą – Mariuszem Wilczyńskim.

Film, a właściwie animacja, powstał w 2019 roku. To wynik 14-letniej pracy i zagłębienia się w otchłań osobistych przeżyć Mariusza Wilczyńskiego. Efektem tego jest kronika dzieciństwa w PRL, młodości przeżytej w transformacji i zmianach zachodzących w Polsce.

Główny bohater ucieka przed rozpaczą po stracie bliskich. Ukrywa się w krainie wspomnień, w której czas stanął w miejscu, a bliscy żyją. Rok po roku miasto rozwija się w jego wyobraźni. W pewnym momencie w jego życiu pojawiają się wszyscy bohaterowie i idole z dzieciństwa pojawiają się nieproszeni.

86-minutowa animacja została nagrodzona na festiwalu Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 w kategorii „Najlepszy film”. Jest także laureatem Złotych Lwów 45 FFPFF w Gdyni 2020. Teraz mamy okazję obejrzeć ją na pokazie otwartym. Projekcja odbędzie się już 29 sierpnia w Galeria Letnia Ogród Leonardo da Vinci (Podkowa Leśna/Owczarnia, ul. Leonarda da Vinci 1) o godz. 20.30. Po seansie czeka nas spotkanie z twórcą – Mariuszem Wilczyńskim. Wstęp wolny!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe