Powrót Sceny Letniej w Brwinowie

Brwinów

Najmłodsi miłośnicy teatru, szykujcie się! Już od 26 czerwca wracają przedstawienia teatrów lalkowych w Brwinowie. Przygotowano też coś dla dorosłych.

Scena Letnia będzie miała miejsce na brwinowskim targowisku. Co niedzielę, od 26 czerwca, o godz. 17.00 zaplanowano spektakle dla dzieci. To już druga edycja wydarzenia Wakacyjna Scena Letnia dla Dzieci im. Jadwigi Warnkówny. Zadebiutowała w ubiegłym roku i okazała się strzałem w dziesiątkę.

W tym roku Stowarzyszenie na Pustej Podłodze postanowiło kontynuować projekt polegający na prezentacji przedstawień wraz z towarzyszącymi im spotkaniami z twórcami teatru oraz warsztatami o charakterze edukacyjnym. Brwinowskie targowisko, niczym Kopciuszek, zmienia się ze zwykłego miejsca w scenę teatru. W tym roku dodatkowo zmieni się w salę kinową.

W tym projekcie nic nie jest bez przyczyny. Teatr często w swojej historii prezentował się na miejskich placach targowych w centrum miasta. Patronka – Jadwiga Warnkówna – nauczycielka, autorka podręczników, bajek i piosenek dla dzieci, pochodziła z Wielkopolski, ale ostatecznie osiadła w Brwinowie. Tutaj do swojej śmierci w 1934 r. spełniała się jako społeczniczka i prezeska lokalnego Koła Polek.

Brwinów wspiera społeczników, dzięki czemu m. in. Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze mógł rozszerzyć działalność i zaplanować dodatkowe spektakle. Poniżej prezentujemy harmonogram przedstawień (wszystkie rozpoczynają się o godz. 17.00, wstęp wolny):
26 czerwca „Trzy świnki”, na podstawie bajki braci Grimm, Teatr NEMNO Henryka Hryniewickiego,
3 lipca „Baśń o rycerzu bez konia”, Teatr Barnaby Marcina Marca;
10 lipca „Tobi Show”, Teatr Cichy Tobiasza Cichońskiego;
17 lipca „O Stachu i strachu”, Teatr Akademia Wyobraźni Pawła Pawlika;
24 lipca „Noe”, Walny Teatr Adama Walnego;
31 lipca „Zupka z blaszanego kubka”, Teatr Uszyty Katarzyny i Andrzeja Kopczyków.

Zaś o 19.30 przygotowano coś dla dorosłych. Rusza brwinowskie Kino Letnie – filmy dokumentalne o historii Brwinowa i osobach z nim związanych. Pierwszy seans odbędzie się 26 czerwca – będzie to „Wacław Kowalski. Mieszkaniec Brwinowa”. Repertuar kina znajdziecie tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.