Powrót do przeszłości w Atrium Reduta – zagraj w retro gry z YouTuberami!

Region

Jakie gry były popularne w latach 90.? Lepsza była konsola Pegasus, Nintendo czy Commodore? Już w najbliższy weekend, 25-26 maja, Atrium Reduta przypomni, jak grało się w czasach, gdy tak dzisiaj powszechne komputery i konsole były marzeniem każdego nastolatka. Uczestnikom wydarzenia „Retro Games” towarzyszyć będą YouTuberzy: Skyen oraz Kubson.

Skyen to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich YouTuberów gamingowych. Swój kanał rozwija od sześciu lat i posiada ponad 760 tysięcy subskrybentów. Kubson to obdarzony charyzmą i poczuciem humoru YouTuber, którego gamingowy kanał obserwuje ponad 450 tysięcy osób. Do jego osiągnięć należy zwycięstwo na zawodach GTX Challenge, gdzie reprezentował Polskę z dwoma innymi twórcami. Obaj będą obecni w Atrium Reduta podczas wydarzenia „Retro Games”. Fani gier będą mogli porozmawiać z gwiazdami YouTube’a czy zrobić sobie z nimi zdjęcie. Nie zabraknie też wspólnego grania oraz konkursów z nagrodami.

Event będzie podzielony na kilka stref. Pokój retro zapewni uczestnikom wirtualny powrót do lat 90., dzięki Flipperom oraz najpopularniejszym konsolom minionej epoki: Commodore, Amiga, Pegasus i Nintendo. By przenieść się w tamte czasy, grafiki zostaną wyświetlone na starych telewizorach kineskopowych. W strefie konsoli ARKADE zaplanowano rozgrywkę m.in. w Metal Slug, Mario Brosa, Donkey Kinga czy Contra. Strefa chillout to czas na odpoczynek, ale i rywalizację – wielki automat ARKADE umożliwi emocjonujące pojedynki w Pacmana.

– Żyjemy w świecie nieustających zmian technologicznych, najnowszych smartfonów
i najnowocześniejszych komputerów. Jednak nie zawsze tak było. Atrium Reduta przypomni czasy, które wielu z nas wspomina z nostalgią i zabierze gości centrum w podróż do lat 90. Natomiast młodzi będą mogli przekonać się, że dawne gry na starszym sprzęcie także mogą wywołać ogromne emocje. Będą im w tym towarzyszyć znani szczególnie wśród nastolatków  youtuberzy: Skyen oraz Kubson. To wydarzenie, które połączy pokolenia – mówi Ewa Hiller, dyrektor Atrium Reduta.

„Retro Games” w Atrium Reduta odbędzie się w dniach 25-26 maja w godzinach 10:00 – 20:00. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Atrium Reduta http://atrium-reduta.pl/.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.