Potężna dawka kultury

Region

Warto choć na chwilę oderwać się od przedświątecznych obowiązków. Szykuje się ciekawy weekend pod znakiem kultury. Sprawdź!

GRANICA
24 śniegi
Przed nami kolejna projekcja filmu w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dokumentalnych HumanDoc. Tym razem na ekranie w Granickiej Zatoce Kultury zobaczymy film „24 śniegi”. 
Start: 18 grudnia, godz. 17.00
Miejsce: Świetlica w Granicy

GRODZISK MAZ. 
Etnografia dla najmłodszych
Przed nami ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach cyklu „Etnografia dla najmłodszych”. Tym razem Katarzyna Mill opowie jak obchodzi się Boże Narodzenie w Indiach.
Start: 17 grudnia, godz. 16.00
Miejsce: Willa Radogoszcz

Radogoszcz dla dorosłych
„Opowieści z haremowych komnat” to propozycja Willi Radogoszcz dla dorosłych. Opowiadać będą Agnieszka Aysen Kaim oraz Albert Kwiatkowski. Nie zabraknie również orientalnej muzyki na żywo.
Start: 17 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: Willa Radogoszcz

MICHAŁOWICE
Wesele w Sorento
Jeśli szukacie chwili wytchnienia to koniecznie wybierzcie się na seans do Michałowic. Na ekranie zostanie wyświetlony film „Wesele w Sorento” z Trine Dyrhol, której towarzyszy Pierce Brosman.
Start: 18 grudnia, godz. 18.30
Miejsce: Biblioteka, Raszyńska 34

MILANÓWEK 
Miejska Wigilia
Burmistrz Milanówka zaprasza na Miejską Wigilię w Milanówku. Na mieszkańców będzie czekać wiele wspaniałych atrakcji. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

PIASTÓW
Porozmawiajmy o sztuce
Przed nami kolejne spotkanie w ramach cyklu „Porozmawiajmy o sztuce”. Tematem spotkania będzie oczywiście Boże Narodzenie. Na scenie pojawią się m.in. Elżbieta Eysmont, Łukasz Jaworski, Marcin Stankiewicz.
Start: 17 grudnia, godz. 18.00 
Miejsce: MOK 

Dziadek do orzechów
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na retransmisję „Dziadka do orzechów” w wykonaniu Teatru Bolszoj. Bilety w cenie 20-25zł do nabycia w kasach.
Start: 18 grudnia, godz. 13.00
Miejsce: MOK 

PODKOWA LEŚNA
Stawisko – dom bez granic
Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów zaprasza na spotkanie z Robertem Papierskim i Małgorzatą Zawadzką. Autorami książki „Stawisko – dom sztuki, dom bez granic” poświęconej  roli domu Iwaszkiewiczów w kulturze polskiej i europejskiej.
Start: 17 grudnia, godz. 17.00
Miejsce: Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów 

Muzyczne Five O’Clock”
„Idą Święta…”, to nie tylko stwierdzenie dość oczywistego w grudniu faktu, ale także tytuł kolejnego koncertu z cyklu spotkań z muzyką klasyczną „Five O’Clock”. W repertuarze świątecznym wystąpi Chór Pośrodku Żywota, a spotkanie poprowadzi nieoceniony muzyczny sybaryta Józef Kolinek. 
Start: 18 grudnia, godz. 17.00
Miejsce: Pałacyk Kasyno

„Ja, Daniel Blake”
Centrum Kultury i inicjatyw Obywatelskich zaprasza na projekcję filmu „Ja, Daniel Blake”. Uhonorowana najważniejszą nagrodą festiwalu w Cannes niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. 
Start: 18 grudnia, godz 17.00 
Miejsce: Kino Projekt

Iran na gorąco
Podczas najbliższego spotkania Klubu Podróżnika Krystyna Stańczak opowie o swojej podróży do Iranu. W programie jak zawsze wiele ciekawych anegdot i przegląd pięknych zdjęć. 
Start: 20 grudnia, godz. 17.30
Miejsce: CKiIO

PRUSZKÓW
Gdy litera była dźwiękiem
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na kolejną prelekcję z cyklu „Oblicza Starożytności”. Zajmiemy się psychologią pisma, zmianami jakie jego znajomość wprowadza w kulturze; postaramy się też odpowiedzieć na pytania: jak bardzo rozpowszechnione było czytelnictwo w Antyku? Czy Homera można uznać za pisarza? 
Start: 17 grudnia, godz. 16.00
Miejsce: MSHM

RASZYN
Bajki świąteczne
Centrum Kultury Raszyn zaprasza najmłodszych na poranek filmowy. Tym razem zaprezentowane zostaną Bajki Świąteczne. Dzieci obejrzą kilka kreskówek o tematyce świątecznej. Wstęp wolny.
Start: 18 grudnia, godz. 13.00
Miejsce: CKR

Koncert kolęd
Uczniowie Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy wystąpią w Raszynie w Koncercie kolęd i utworów świątecznych. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Start: 18 grudnia, godz.18.30
Miejsce: Centrum Kultury Raszyn

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe