Polski Balet Królewski w Teatrze Muzycznym Roma [KONKURS]

Region

Już 16 marca o godz.17.00 Polski Balet Królewski wystawi słynny spektakl „Jezioro łabędzie" w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie.

„Jezioro łabędzie”
Trudno znaleźć drugi tak mocno rozpoznawalny tytuł w całej literaturze baletowej, jak „Jezioro łabędzie”. Balet wsiąkł na tyle mocno w świadomość odbiorców, że stał się niemalże synonimem sztuki baletowej.

Jak to często bywa prawdziwe arcydzieła zostają odkryte po czasie. To wyjątkowe dzieło nie od razu stało się przebojem. Dopiero kolejna premiera, która odbyła się blisko dwadzieścia lat później, w nieco zmodyfikowanej formie dramaturgicznej i muzycznej zyskała przychylność publiczności.

„Jezioro łabędzie” nazywane też baletem baletów to utwór o wysoce dramatycznym zabarwieniu, w którym szczęście może przynieść tylko śmierć. To także bardzo wymagające dzieło pod względem wykonawczym, o czym publiczność będzie mogła przekonać się sama, wybierając się na proponowany przez nas spektakl. Możliwość spędzenia wieczoru z artystami Polskiego Baletu Królewskiego, z pewnością dogodzi najbardziej wymagającym koneserom sztuki baletowej.

Polski Balet Królewski
Jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl, o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji.

Wśród artystów zespołu znajdują się nazwiska wybitnych tancerek i tancerzy scen polskich i europejskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów tworzących Polski Balet Królewski jest ich wysoki poziom techniczny, co niejednokrotnie znalazło potwierdzenie w zdobytych laurach konkursowych.

W gronie tego elitarnego zespołu znajdziecie państwo nazwiska tak utalentowanych mistrzyń i mistrzów tańca jak Marika Kucza – laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, czy Arkadiusz Gumny będący solistą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów.

BILETY:
Księgarnia PWN – Warszawa, ul. Nowoursynowska 16
Księgarnia PWN – Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 62
Książnica Polska – Warszawa, ul. Świętokrzyska 14
Sklep Muzyczny Riff – Warszawa, Pl. Konstytucji 5
Sklep Muzyczny Riff – Warszawa, ul. Bokserska 62a

BILETY ONLINE:
www.tomczykart.pl

Kochani mamy dla Was konkurs. Pierwsze trzy osoby, których maile dotrą na naszą skrzynkę konkursy@wprmedia.pl 11 marca o godz. 9.00 otrzymają od nas podwójne wejściówki na koncert. W tytule maila należy wpisać Jezioro łabędzie. W treści należy podać imię, nazwisko oraz numer telefonu.

WYNIKI
Nagrody otrzymują:
1. Iwona Galińska
2. Mirosław Stankiewicz
3. Lucyna Cielica

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.