Plener malarski w Pruszkowie

Pruszków

Pruszków ma być inspiracją dla artystów, którzy zdecydowali się wziąć udział w plenerze malarskim organizowanym przez Hotel Victor Pruszków by DeSilva. Gala artystyczna odbędzie się 21 lipca.

Uczestnikami pruszkowskiego pleneru są dyplomowani malarze wyższych uczelni artystycznych z Polski i zagranicy. Przez kilka dni artyści będą ciężko pracować. Celem pleneru jest przygotowanie profesjonalnych obrazów związanych z architekturą i urbanistyką Pruszkowa. Z pewnością zapoznanie z przestrzenią miejską wyzwoli w artystach pokłady energii oraz wiele pomysłów, które będą chcieli przedstawić na płótnach. – W plenerze uczestniczy 14 artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Czeka nas również wystawa dzieł rzeźbiarskich Majida Jammoula z Syrii, który mieszka w Polsce – wyjaśnia Marek Madej, komisarz organizacyjny pleneru malarskiego.

Każdy artysta na swój sposób przeżywa otaczającą go rzeczywistość. Pruszków to miasto z bogatą historią oraz architekturą. Wyjątkowy klimat tworzą parki, w których mieszkańcy lubią spędzać czas. Również ulice mają swój niepowtarzalny styl i urok. W związku z tym można spodziewać się, że tematyka obrazów będzie różnorodna. – Duże wrażenie na artystach zrobiła bogata przyroda Pruszkowa. Inspiracją dla nich jest Park Potulickich. Artyści chcą przelać na płótno różne elementy architektury i przestrzeni Pruszkowa. Jeden z twórców w malowniczo przedstawił remont WKD, inny zainspirował się torem kolarskim – podaje komisarz organizacyjny pleneru.

Plener to także okazja do międzynarodowej integracji kulturalnej i społecznej artystów. 21 lipca o godz. 18.00 w Hotelu Victor odbędzie się gala artystyczna, podczas której zaprezentowane zostaną powstałe w plenerze obrazy. Przygotowane dzieła artyści pozostawią na pamiątkę spotkania w hotelu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.