Plejada gwiazd na grodziskich imprezach plenerowych

Grodzisk Maz.

Sezon imprez plenerowych zainaugurowały Dni Piastowa, które odbyły się w majówkę. Grodzisk również szykuje się do platerówek. Chcecie wiedzieć kto na nich wystąpi?

Pierwszą dużą imprezę zaplanowano na 24 czerwca. To Grodziskie Wianki, czyli zupełnie nowa impreza w kalendarzu kulturalnym gminy. Impreza obędzie się w Parku Skarbków, który tego dnia wypełni się rytmami swinga. O godz. 16.30 orkiestra Gedeon Richter pod batutą Jerzego Wysockiego. Natomiast o godz. 18.00 na scenie pojawi się zespół Grzeczni Chłopcy. Usłyszymy ciekawe swingowe aranżacje współczesnych przebojów m.in. Lady Gagi, Britney Spears czy Weekend.

Na kolejną imprezę plenerową z rozmachem będziemy musieli poczekać do sierpnia. W dniach 18-20 sierpnia odbędzie się Motogrodzisko, czyli zlot motocyklowy. Imprezę organizuje klub motocyklowy White Arrows. Wśród licznych atrakcji nie zabraknie również koncertu. 19 sierpnia zapanowano występ legendarnej grupy Wilki z Robertem Gawlińskim na czele. Zapewne usłyszymy takie hity jak: „Son of a blue sky”, „Nie stało się nic”czy „Baśka”.

Koniec wakacji nie oznacza końca imprez. Już 2 września będziemy odbędzie się święto miasta. Gwoździem programu będą koncerty. – Jeśli chodzi o klucz, jakim się posługiwaliśmy w tworzeniu tej oferty, to po pierwsze staramy się zapraszać artystów, których wcześniej u nas nie było. Z Dawidem Kwiatkowskim jest dodatkowo tak, że o występ tego piosenkarza w mailach prosiła żeńska część grodziskiej młodzieży. A my jesteśmy od tego, żeby realizować marzenia i sprawiać przyjemność mieszkańcom – wyjaśnia Paweł Twardoch, dyrektor Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Tak dobrze widzicie, gwiazdą Dnia Grodziska będzie Dawid Kwiatkowski. Nie będzie to jednak jedyny artysta, który tego dnia pojawi się na scenie. Do Grodziska zawita również Andrzej Piaseczny.

Tydzień później (10 września) w Grodzisku odbędą się dożynki. W trakcie święta plonów nie może zabraknąć festynu dożynkowego i koncertu. Kogo zobaczymy na scenie? Zdradzamy, że będzie to prawdziwa gratka na miłośników cygańskich rytmów, z koncertem wystąpi Don Vasyl wraz z zespołem.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe