PKF zaprasza na projekcję filmu „Doktór Murek”

Kino

W najbliższą sobotę odbędzie się ostatni w tym roku pokaz Pruszkowskiego Klubu Filmowego. Na dużym ekranie zobaczymy obraz „Doktór Murek” z 1939 r.

To będzie wyjątkowa projekcja. Film w reżyserii Juliusza Gardana został odnowiony w ramach projektu Nitrofilm w Filmotece Narodowej w Warszawie. To przedwojenna polska ekranizacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza zatytułowanych „Doktor Murek zredukowany” oraz „Drugie życie doktora Murka”.

Film przedstawia upadek młodego uczciwego urzędnika, który traci pracę i schodzi na nieuczciwą drogę. W tytułowej roli wystąpił ówczesny amant Franciszek Brodniewicz. Będzie to więc podróż śladem wielkiej historii polskiego kina.

Początek seansu w sobotę, 14 grudna, o godz. 18.00 w sali audytoryjnej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.