Piwnica pod Baranami w Stawisku

Podkowa Leśna

Założony w 1956 roku kabaret literacki „Piwnica pod Baranami” to jedna z najbardziej znanych formacji w Polsce. Już niebawem wystąpią ze swoim programem w Stawisku.

Spotkanie z artystami krakowskiego kabaretu odbędzie się już w niedzielę, 19 czerwca o godz. 17.00 w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. To jedno ze spotkań z cyklu 35 lat wydarzeń kulturalnych na Stawisku 1987-2022. Z tej okazji wstęp na wszystkie spotkania w czerwcu jest bezpłatny.

Piwnica pod Baranami została założona w latach 50. w piwnicach pałacu „Pod Baranami”. Pomysłodawcami był Piotr Skrzynecki i kilkoro studentów krakowskich uczelni. Przez pewien czas występowały z nimi zespoły jazzowe Krzysztofa Komedy i Andrzeja Kurylewicza. Rozgłos na całą Polskę kabaret zyskał sławę dzięki Ewie Demarczyk i Zygmuntowi Koniecznemu, a także Leszkowi Długoszowi, Stanisławowi Radwanowi, Andrzejowi Zaryckiemu i Krystynie Zachwatowicz. Tematyka ich dzieł była rozmaita – Pieśń nad pieśniami, wywiad z Ariadną Gierek (synową Edwarda Gierka), czy opis rozmnażania ślimaków z encyklopedii.

Teraz kabaret zawita do Stawiska. Wystąpi z programem, w którym usłyszeć będzie można kompozycje do słów takich poetów, jak Leśmian, Poświatowska, czy Osiecka. Wystąpią Agata Ślazyk (wokal), Tomasz Kmiecik (fortepian), Michał Chytrzyński (skrzypce).

Spotkanie będzie połączone z otwarciem wystawy fotograficznej. Będzie można na niej zobaczyć zdjęcia absolwentów kursu fotografii z Publicznego Ogniska Plastycznego im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.