Piotr Bukartyk zaśpiewa w Nadarzynie

Nadarzyn

15 października w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury wystąpi Piotr Bukartyk. Artysta zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty „O zgubnym wpływie wyższych uczuć”.

W latach 80. Piotr Bukartyk zaczął występować na turniejach poezji śpiewanej. Świętował sukcesy m.in. nagrody w Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych, co otworzyło przed nim nowe możliwości. W latach 90. Bukartyk dwukrotnie zaprezentował się na festiwalu w Opolu, współpracował także z kabaretem pod Egidą. Przez długi czas artysta występował solo. Pierwszy album Bukartyk nagrał w 1997 roku. Co istotne muzyka zawarta na płycie „Bukartyk – Szampańskie wersety” różniła się od dotychczasowej twórczości wokalisty, ale zyskała uznanie w postaci nominacji do Fryderyka w kategorii dance i techno. Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego artysta współpracował z zespołem Sekcja, a obecnie związany jest z formacją Szałbydałci. Na swoim koncie ma wiele płyt, komponował także dla innych wokalistów m.in. Mieczysława Szcześniaka.

W Nadarzynie Piotr Bukartyk wraz z zespołem zaprezentuje utwory z najnowszej płyty „O zgubnym wpływie wyższych uczuć”. – Mówiąc najprościej, to, co wokół nas, żenuje mnie ostatnio i zniesmacza, dlatego zdecydowałem się na płytę o tym, co w środku. Piosenki są tu na ogół dość długie, bo nigdzie mi się nie spieszy, bo co nagle to po diable, bo to rozmowa przy kawie, a nie wiec wyborczy. O polityce zresztą napomykam tu tylko raz, by dać wyraz właśnie zniesmaczeniu. A pomyśleć, że gdy byłem mały salutowałem samolotom, kochałem defilady i chętnie machałem chorągiewką czy balonikiem. Może to naturalne, że z czasem zamykamy się w sobie? Naprawdę sporo się tam dzieje i warto się temu poprzyglądać, na przykład słuchając tej płyty – prezentuje muzyk.

Koncert odbędzie się 15 października o godz. 19.00. Bilety w cenie 40 i 30 zł (karta mieszkańca).

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.