„Piosenki Kazika”

Teatr

Już 1 grudnia na scenie podkowiańskiego Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich będzie można zobaczyć spektakl muzyczny Grupy Teatralnej „Między Słowami” poświęcony twórczości Kazika Staszewskiego.

Kazik Staszewski to artysta kultowy, szczególnie dla pokolenia obecnych 30- i 40-latków, którzy na jego piosenkach wychowali się. Ale nie jest on jedynym bohaterem spektaklu.

Kazik to współczesny polski muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów i aranżer. Stanisław, ojciec Kazika, z zawodu architekt, zapisał się w polskiej kulturze jako poeta i bard drugiej połowy XX w. Projekt „Piosenki Kazika” to próba podążania za komentarzami poetów, Kazimierza i Stanisława Staszewskich, do otaczającej nas rzeczywistości. Chcemy zadać, sobie i publiczności, pytanie: czy i na ile teksty ojca i syna, które powstały w dwóch okresach: Staszka w latach 60-70 i Kazika pod koniec XX wieku są dziś aktualne dla rówieśników bohaterów, jak również dla młodszego pokolenia – zaznacza Zbigniew Jachimski ze Związku Podkowian, które współorganizuje wydarzenie.

Oprócz aktorów „Między Słowami” na scenie pojawi się zespół muzyczny pod przewodnictwem Aleksandry Kopp, specjalnie powstały tylko na ten jeden wieczór. – Zapewniamy ogromną dawkę dobrych wibracji, wzruszenia i wstęp wolny – zaznaczają organizatorzy.

Spektakl odbędzie się w sobotę, 1 grudnia, w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej (ul. Świerkowa 1). Początek o godz. 18.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.