„Pilecki” w muzeum Dulag 121

Pruszków

W cyklu spotkań „Spotkanie z historią” odbędzie się projekcja fabularyzowanego dokumentu „Pilecki”. Przed projekcją wysłuchać będzie można wystąpienia dr. Dariusza Gałaszewskiego „Rotmistrz Witold Pilecki”.

Pokaz filmu zaplanowano na 4 czerwca o godz. 17.00 w siedzibie muzeum, przy ul. 3 Maja. Film Mirosława Krzyszkowskiego z 2015 r. opowiada o życiu Witolda Pileckiego i jego walce z nazizmem i komunizmem.

Obraz prezentuje sylwetkę Rotmistrza od czasów jego młodości, przez działalność konspiracyjną podczas okupacji niemieckiej po udział w antykomunistycznym podziemiu. Kończy się aresztowaniem i skazaniem na śmierć. Wyrok wykonano 25 maja 1948 r. W filmie zobaczyć można syna Witolda Pileckiego – Andrzeja Pileckiego.

Swoją prelekcję wygłosi dr Dariusz Gałaszewski. Jest on absolwentem Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie pełni funkcję naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “„Pilecki” w muzeum Dulag 121”

  1. Olo pisze:

    W grobie się przewraca jak widzi PO i ich europosłow którzy skamla żeby sankcje na NASZĄ ojczyzne nakładać!!

  2. chwała bohaterom pisze:

    ciekawe czy współcześni promotorzy agitatorzy (o dowolnej płci ) neomarksizmu w dowolnym kolorze z tęczy , byliby zdolni do podobnego heroizmu dla ojczyzny i narodu? nie sądzę ! komuniści jak wiemy „podziękowali” rotmistrzowi na swój znany nam sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły