Piknik z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości

Pruszków

Już w najbliższy weekend na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie odbędzie się piknik patriotyczno-militarny. To dobra okazja do odkrywania historii Polski i wspólnego spędzenia czasu.

Mimo coraz niższej temperatury za oknem, w najbliższą sobotę, 26 listopada szykuje się nie lada wydarzenie. Prezydent Pruszkowa – Paweł Makuch – zaprasza do udziału w pikniku patrotyczno-militarnym z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Impreza odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 10.

Piknik rozpocznie się o godz. 11.00. Na miejscu będzie dostępnych wiele stoisk tematycznych: rekonstruktorów, Ministerstwa Obrony Narodowej (m. in. WOT, Biblioteka Wojskowa, Muzeum Wojska Polskiego, WCR Warszawa-Ochota), Stowarzyszenia Strzelcy Rzeczypospolitej, czy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Pruszków.

Podczas pikniku będzie można wziąć udział w spotkaniu z Wiesławem Budzyńskim – autorem książki „Jak zostałem Piłsudskim?”. Młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół im. Nansena w Piastowie z klasami mundurowymi. Miłośnicy militariów będą mogli zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem Wojska Polskiego.

Wydarzenie sfinansowane jest z budżetu Gminy Miasta Pruszków. Organizatorem jest Stowarzyszenie Strzelcy Rzeczypospolitej. Patronat Honorowy nad Piknikiem patriotyczno-militarnym objęli: Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zdzisław Sipiera, Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.