Piknik Naukowy w Piastowie

Piastów

Nauka pozwala nam zrozumieć otaczający nas świat. Przekonać się będą mogli o tym uczestnicy Pikniku Naukowego, który odbędzie się już 4 czerwca na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie.

Nie zabraknie ciekawostek naukowych oraz występów artystycznych. Młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach i wykładach, którzy poprowadzą wybitni naukowcy. Piknik Naukowy wystartuje o godz. 10.00.

Uczestnicy warsztatów, na które prowadzone są zapisy dowiedzą się m.in. jak pachnie żywność oraz z czego wynika powszechna miłość do czekolady. Centrum Edukacyjne Planeta Anuka przedstawi pokazy w mobilnym planetarium. Nie zabraknie lekcji przyszłości z tabletem. Uczestnicy będą mieli okazję popracować nad swoją wyobraźnią podczas specjalnych ćwiczeń.

Od 11.55 do 16.45 zaplanowano pokazy i występy dla publiczności. Na pewno świetnie podczas pikniku czuć się będą miłośnicy tańca. Pokaz swoich umiejętności dadzą wicemistrzowie Polski Marcin Zaprawa i Aleksandra Jurga, utalentowane uczennice liceum im. Mickiewicza oraz grupa Wulkan. Również najmłodsi z Przedszkola nr 3 w Piastowie zaprezentują swoje umiejętności. Absolwenci liceum przedstawią „Tango” Sławomira Mrożka. Będzie okazja, aby przyjrzeć się z bliska eksperymentom chemicznym w wykonaniu Piotra Kotruchowa. W program także pokaz aikido, wykład na temat żywienia, występ wykonawcy Artez, a także szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Uczestnicy pikniku będą mieli okazję zadbać o swoje zdrowie. Każdy zyska możliwość wykonania badań oraz uzyskania porad lekarskich. Na uczestników czekają loterie fantowe i pokazy militariów. Organizatorzy zapewniają przednią zabawę, dobre jedzenie i zdrowe napoje. Już 4 czerwca Piknik Naukowy pełen atrakcji.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.