Piknik Ekologiczny w Książenicach

Książenice

Coroczne organizowanie Pikniku Ekologicznego w Książenicach stało się tradycją. To już szósty raz gdy mieszkańcy gminy Grodzisk Mazowiecki będą mieli okazję spotkać się, porozmawiać o ekologii, świetnie się bawić i nabyć m.in. tradycyjne wyroby, sery, pachnące zioła, czy oddać elektroodpady.

Książenicki piknik jest ściśle związany ze światowym Dniem Ziemi, którego celem jest promowanie szeroko pojętej ekologii. Dzień Ziemi obchodzi się w dniu wiosennej równonocy kiedy dzień na całej planecie trwa tyle samo co noc. Święto ma swój wydźwięk symboliczny i oznacza odradzające się życie. To doskonała okazja aby promować zachowania proekologiczne, dlatego Fundacja Miasto-Ogród Książenice co roku organizuje Piknik Ekologiczny. Jakie atrakcje czekają na gości?

Od godziny 12.00 do 17.00 będzie można spotkać wystawców z całej Polski. Będą oferowali rękodzieła, żywność ekologiczną, sadzonki krzewów i drzew. Ale… to nie wszystko. – Będzie można nabyć tradycyjne wyroby koronki klockowej, czy też spróbować tradycyjnych serów korycińskich. Czas umili koncert szantowy oraz pokaz żaglówek prowadzony przez Stowarzyszenie Czysty Wiatr. Nikt nie będzie się nudził, a to za sprawą Dziupli Tropicieli Przygód. Brzmi tajemniczo, ale wszyscy odważni będą mogli wcielić się w Wesołych Barbarzyńców i zmierzyć się z przygotowanymi wyzwaniami – informują organizatorzy z Fundacji Miasto-Ogród Książenice.

Oprócz stałych elementów pikniku szykują się także nowe punkty. – Ponadto zapraszamy do udziału w przygotowanych EKO-warsztatach. Stałym elementem pikniku jest wymiana elektroodpadów, baterii oraz makulatury na sadzonki roślin. Nowością natomiast będą wskazówki dla domu i ogrodu na stoisku Leroy Merlin – podkreślają organizatorzy.

Podczas poprzedniej edycji zaprezentowało się niemal 60 wystawców. Uczestnicy mogli spróbować lekkich wiosennych torcików, ręcznie wyrabianych lodów, sorbetów, a nawet naturalnych napoi w naprawdę zaskakujących odsłonach. Do nabycia była niezliczona ilość ciekawych rękodzieł, roślin czy naturalnych kosmetyków. Natomiast mnogość zabaw dla najmłodszych i nie tylko przyprawiała o zawrót głowy. Wygląda na to, że podczas tegorocznej edycji nie będzie inaczej!

Piknik odbędzie się 7 maja (sobota) w godzinach 12.00-17.00 w rejonie alei Eustachego Marylskiego.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11397

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9015

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8519

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7292

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758