Pieśni argentyńskiego kompozytora na nowo – koncert w MSHM

Pruszków

Już 18 lutego o godz. 19.00 w murach Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego wybrzmią pieśni Astora Piazzolli. To za sprawą Piotra Zubka i Jana Pentza, którzy w setną rocznicę kompozytora odkryją na nowo jego muzykę.

Astor Piazzola był argentyńskim kompozytorem, wirtuozem bendoneonu i pionierem nuevo tango. Zubek & Pentz Piazzola Duo to młodzi muzycy: Piotr Zubek (wokal) i Jan Pentz (gitara). Mimo młodego wieku mają na swoim koncie wiele koncertów na największych scenach w Polsce i za granicą. Występowali m. in. dla Papieża Franciszka na specjalne zaproszenie Watykanu.

Przed słuchaczami koncertu odkryją nowatorskie, współczesne aranżacje, które łączą w sobie finezję jazzowej improwizacji wokalnej z unikalnym brzmieniem akustycznej gitary fingerstyle. To będzie niezapomniany wieczór pod znakiem znakomitej muzyki.

Obaj Panowie mogą poszczycić się nie lada osiągnięciami. Piotr Zubek zdobył przeszło 300 nagród na festiwalach w całej Polsce. Brał udział w programach telewizyjnych – „Bitwa na głosy”, „Must be the music”, „Od przedszkola do Opola”. Współpracował także z wieloma gwiazdami: Kayah, Marylą Rodowicz, Adamem Sztabą, Natalią Kukulską, czy Zbigniewem Wodeckim.

Jan Pentz jest kojarzony ze sceną fingerstyle. W swoim muzycznym dorobku ma koncerty z m. in. Tommy Emmanuel, Andrew York, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Daniel Cavanagh (Anathema), Alex Misko, Igor Presnyakov. Wyróżniony przez Magazyn TopGuitar w zestawieniu “22 Wspaniałych”.Koncertował z powodzeniem w Polsce, Austrii, Niemczech, Belgii i Holandii, jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych. O jego działalności pisały najbardziej liczące się branżowe wydawnictwa: m.in. „Top Guitar” i „Gitarzysta”.

Cena biletu na koncert wynosi 30 zł. Jeśli macie zamiar kupić więcej niż 6 biletów, możecie skorzystać z promocji obowiązującej do końca stycznia. Przy zakupie 6 biletów, ich cena spada do 20 zł.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.