W piątek 6 stycznia mieszkańcy Pruszkowa i okolic mieli okazję podziwiać przepiękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Mazowsze”. Trzeba przyznać, że koncert zorganizowany przez Powiat Pruszkowski cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz Rafał Sieradzki przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego zaprosili mieszkańców powiatu pruszkowskiego na koncert kolęd i pastorałek Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Wydarzenie było zorganizowane w kościele św. Józefa przy ul. Helenowskiej w Pruszkowie. Trzeba przyznać, że wybrana data, czyli 6 stycznia, okazała się idealna. Kościół w trakcie koncertu dosłownie „pękał w szwach”.

O frekwencje chyba nikt nie musiał się obawiać. W końcu „Mazowsze” to znany na całym świecie zespół ludowy. Mieszkańcy naszego regionu nie mają zbyt wielu okazji do oglądania artystów na wydarzeniach odbywających się lokalnie. I nie ma co się dziwić, bowiem zespół „Mazowsze” ma bardzo napięty grafik. Władzom powiatu pruszkowskiego udało się jednak zaprosić zespół do Pruszkowa. Warto też zaznaczyć, że wstęp na to wydarzenie był bezpłatny. Zatem jeśli ktoś znalazł miejsce w kościele, a nie było to łatwe (nie mówiąc już o miejscu do parkowania) mógł podziwiać piękne widowisko.

Zespół „Mazowsze” zaprezentował najpiękniejsze i lubiane kolędy i pastorałki. Nie zabrakło „W żłobie leży”, „Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu” czy „Gdy śliczna panna”. Cudowne aranżacje utworów, muzyka na żywo, koncert chóru oraz klasyczne stroje „Mazowsza” sprawiły, że ten wieczór w Pruszkowie był wręcz magiczny. Liczymy na więcej tak pięknych wydarzeń!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.