Perfect gwiazdą dożynek w Ożarowie

Ożarów Maz.

Sprawdzamy jakie imprezy dzieją się w naszym regionie. Po sąsiedzku szykuje się ciekawe wydarzenie. Już w niedzielę w Ożarowie wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju oraz zespół Perfect.

Ożarowskie dożynki są wypełnione atrakcjami dla dużych i tych nieco mniejszych. Jak na dożynki przystało impreza rozpocznie się od mszy św. dziękczynnej w intencji rolników, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie. 

Sama impreza rozpocznie się natomiast o godz. 14.00 na boisku UKS Ołtarzew przy ul. Parkowej. Jako pierwszy na scenie pojawi się młodzi artyści z zespołu ludowego Ożarowiacy. Następnie przygotowano zmianę pokoleniową, bowiem ze swoim programem artystycznym zaprezentuje się zespół seniorów Wesołe Wdówki. Natomiast na godz. 14.35 zaplanowano występ Kapeli z Uśmiechem. Po godz. 15.00 odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu spławikowego o Puchar Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego. Od 15.20 scenę opanują Ożarowskie Kumoszki.

Choć mieszkańcy w ferworze zabawy będą już od 14.00 to oficjalną część dożynek zaplanowano na godz. 15.35. Otworzą ją burmistrz Paweł Kanclerz wraz z przewodniczącym rady Andrzejem Cichałą. Ceremonię wręczenia Chleba Dożynkowego poprowadzą starostowie dożynek, a następnie  zostaną wręczone medale „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Po uroczystościach przyjdzie czas na kontynuację zabawy. O godz. 16.00 na scenie pojawi się Alibi Blues – zespół blusowy z Ożarowa Mazowieckiego. Godzinę później zobaczymy zespół młodzieżowy Ożarowiaków.

Przez cały dzień dostępne będą stoiska wystawowe i grillowe, wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, pokazy Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Tradycyjnego, „Kreatywna Biblioteka”, konkurs plastyczny dla dzieci związany z bezpieczeństwem pracy w gospodarstwie rolnym pn.: „Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu” pod patronatem KRUS.

Gwiazdy wieczoru na scenie zaczną pojawiać się od godz. 17.30. Jako pierwszy zaprezentuje się Grzegorz Hyży finalista trzeciej edycji programu „X factor”. W Ożarowie nie zabraknie zapewne jego hitów „O Pani”, „Pod Wiatr” czy „Wstaję”. 

O godz. 19.00 należy przygotować się na przerwę od muzyki. Za to nikt nie będzie narzekał na nudę, bowiem na scenie pojawi się… Kabaret Moralnego Niepokoju! 

Gwiazdą wieczoru będzie zespół którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Oczywiście chodzi o zespół Perfect. Wielu osobom grupa kojarzy się przede wszystkim z niezwykle charakterystycznym głosem Grzegorza Markowskiego. Niewielu wie, że początkowo w zespole w roli wokalistek występowały: Ewa Konarzewska i Barbara Trzetrzelewska, czyli Alibabki. Markowski do zespołu dołączył w 1979 r. i do dziś pełni rolę frontmana Perfectu. Do największych przebojów grupy należą m.in.: „Ale wkoło jest wesoło”, „Chcemy być sobą”, „Nie płacz Ewka” czy legendarna już „Autobiografia”. Artyści na scenie pojawią się o godz. 20.30.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.