Pełna atrakcji Noc Muzeów

Region

Tradycja nocnego zwiedzania muzeów kilka sezonów temu dotarła do naszego regionu i także w tym roku nie rozczaruje miłośników sztuki i historii.

W nocy z 20 na 21 maja swoje podwoje otworzy wiele instytucji, muzeów, galerii. Z proponowanych przez nie wystaw, warsztatów i prelekcji będzie można skorzystać całkowicie za darmo. Jakie atrakcje przewidziano w naszym regionie?

PRUSZKÓW
Od godz. 17.00 do północy będzie można zwiedzać Muzeum Starozytnego Hutnictwa Mazowieckiego. W programie noc z Wikingami i koncert folkowy. Od godz. 16.00 do 1.00 na zwiedzających czeka muzeum Dulag 121. Na miejscu będą przewodnicy, zaplanowano również specjalne warsztaty i projekcję filmu. Noc Muzeów to także okazja aby zwiedzić Galerię Figur Stalowych przy ul. Przejazdowej. Ekspozycja będzie czynna w godz. 19.00-2.00.

Do swojej siedziby przy ul. Kraszewskiego 11 zaprasza także Zespół Tańca Ludowego Pruszkowiacy. Początek o godz. 18.00, a w programie koncert, zabawa taneczna, możliwość obejrzenia strojów ludowych z różnych zakątków Polski i przede wszystkim – możliwość porozmawiania z artystami.

W Noc Muzeów nie może zabraknąć bibliotek. Filia nr 4 przy ul. Chopina zachęca do wypożyczania książek i zwiedzania wystawy wydawnictw własnych w godz. 20.00-1.00. Tej nocy bezpłatnie odwiedzić będzie można także… pruszkowski basen. Pływalnia Kapry zaprasza w godz. 22.00-1.00. O północy aqua aerobic dla pań i panów.

Sportową noc zapewni także tor kolarski BGŻ BNP Paribas Arena. W godz. 21.00-23.00 zajęcia Freestyle na rolkach, jazda na torze (po sprzęt zaprasza wypożyczalnia Ostre Koło), a od godz. 23.00 cztery boiska do badmintona dostępne dla dorosłych i dzieci.

Ułatwieniem dla zwiedzających będą specjalne kursy komunikacji miejskiej. – Specjalnie na Noc Muzeów uruchamiamy autobusy. Ich trasy uwzględnią wszystkie instytucje biorące udział w imprezie oraz stacje PKP i WKD. Będą kursowały z częstotliwością co pół godziny. Pierwszy autobus z pętli przy ul. Wojska Polskiego wyruszy o godz. 18.30; ostatni o godz. 0.30. W stronę przeciwną pierwszy autobus z Galerii Figur Stalowych na Gąsinie (ul. Przejazdowa) odjedzie o godz. 18.06. Ostatni – o godz. 1.36 po północy. Godziny przejazdów autobusów są skorelowane z godzinami przyjazdu kolejek WKD oraz SKM – informuje pruszkowski magistrat.

GRODZISK MAZ.
Noc Muzeów zawita także do Grodziska. W godz. 16.00-19.00 w Wilii Radogoszcz zaplanowano pokaz maszyn optycznych, warsztaty tworzenia rzeczy pięknych, sesje fotograficzne w hollywoodzkim stylu,
gry i zabawy. O godz. 17.00 zaprezentuje się objazdowe nieme kino. O  godz. 20.00 spotkanie „filmowy Grodzisk”. Natomiast o 22.00 w Kinie Centrum Kultury projekcja filmu „Generał” z muzyką i lektorem na żywo.

PODKOWA LEŚNA
Stawisko, czyli Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Podkowie Leśnej zwiedzanie zainauguruje o godzinie 18.00 wsadzeniem rajskiej jabłoni ku pamięci swojej patronki. Pół godziny później finisaż wystawy Włodzimierza Jana Zakrzewskiego, a o godz. 19.00 „Echa paryskiej wystawy Krzemieniec”.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.