Parada motocykli, Nightskating i inne atrakcje

Region

Z okazji letniego przesilenia Słońca w Pruszkowie jak co roku odbędą się Wianki. Atrakcji nie zabraknie bowiem w programie imprezy jest wiele ciekawych pozycji.

Wianki to nic innego jak pozostałości po staropolskich obrzędach związanych z nocą świętojańską. Zawsze był to czas wielkiego świętowania i ta tradycja pozostała do dziś, choć w nieco odmienionej formie. Krótko mówiąc to czas kiedy witamy lato.

Pruszkowskie Wianki odbędą się 25 czerwca (niedziela) nad stawami w Parku Potulickich. –  W parkowej scenerii jak co roku zaplanowano szereg atrakcji, w tym konkursy na najładniejszy wianek i poszukiwanie kwiatu paproci. Do wygrania jak zawsze atrakcyjne nagrody – informuje pruszkowski urząd. 

Tego dnia będzie można m.in. popływać kajakami. – Przejażdżki te cieszą się ogromnym powodzeniem. Weekendowa wypożyczalnia kajaków czynna będzie przez całe lato już od najbliższej soboty 3 czerwca w każdą sobotę i niedzielę, w godzinach od 9.30 do 18.00 – czytamy na stronie Pruszkowa. 

Oprócz tego w godz. 12-18 odbędą się zawody kajakowe, akrobacje rowerowe, pokazy ratownictwa, sportów walki i akrobatyki. Będzie można podziwiać kucyki, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, spotkać się i porozmawiać ze strażnikami miejskimi oraz strażakami. Nie zabraknie konkursów – geograficznego, historycznego, przyrodniczego, a także występów zespołów dziecięcych. W godz. 9-13 przy Pałacu Ślubów pojawi się ambulans dla krwiodawców z Klubu HDK Serce Pruszkowa. Również z tego miejsca o 17.00 wystartuje parada motocykli. 

Nowością w tym roku będzie Nightskating, czyli przejazd rolkarzy. Wystartują o 19.00 z Placu Jana Pawła II w kierunku ul.: Prusa, Pogodnej, Gordziałkowskiego, Polnej, Ireny, Dąbrowskiej, Brzozowej, Grodziskiej, Działkowej, Akacjowej, Powstańców, Chopina, Sobieskiego, żeby znów wrócić na Prusa.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.