Ostre granie z Luxtorpedą

Pruszków

Miłośnicy rockowych brzmień mają powody do zadowolenia. Gwiazdą tegorocznego Rock Pikniku będzie... Luxtorpeda.

Koncerty plenerowe w Pruszkowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie brakuje artystów prezentujących muzykę klasyczną, jazz czy szeroko pojętą muzykę rozrywkową. Jednak to chyba ciężkie brzmienia przyciągają największą rzeszę fanów.

Tłumów będzie można spodziewać się 25 czerwca na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury „Kamyk” przy ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5. – Celem Rock Pikniku jest przybliżenie dorobku występujących zespołów szerszej grupie odbiorców oraz promocja muzyki rockowej wraz z jej odmianami – podkreślają pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury „Kamyk”.  Równo o godz. 15.00 zaczną rozbrzmiewać pierwsze gitarowe riffy. Na scenie zobaczymy pięć amatorskich zespołów: The Pive, Aspekt, Brak Czasu, Absentia oraz Swear the Empers. Gwiazdą tegorocznego Rock Pikniku będzie Luxtorpeda (na scenie pojawi się o 20:30). Zespół miał się wystąpić w Pruszkowie dwa lata temu. Niestety harmonogram grupy był niezwykle napięty i nie udało się ustalić dogodnego terminu. Podobnie było w ubiegłym roku, ale tym razem w końcu się udało.

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku. Wszystko za sprawą Roberta Friedricha, który był związany m.in. z Acid Drinkers, Flapjack czy KNŻ. Rok później ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Luxtorpeda”. Utwory łączące garażowo-punkowo-rockowy styl zyskały uznanie publiczności, a utwór „Autystyczny” królował na listach przebojów Antyradia, Eski Rock i radiowej Trójki. Kolejna płyta „Robaki” wydana w 2012 r. po miesiącu sprzedaży pokryła się złotem. Luxtorpeda ma na swoim koncie jeszcze dwa albumy: „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to tylko buraki” oraz wydany w kwietniu „MYWASWYNAS”.

Poniżej zamieszczamy rockowy rozkład jazdy:

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.