Ostatnia noc spadających gwiazd w tym roku

Region

W najbliższą sobotę musimy przygotować się na deszcz. Ale nie chodzi tu o ulewy, a deszcze meteorytów. Aby zobaczyć spadające gwizdy”warto wybrać się na wycieczkę za miasto.

Jeśli lubicie oglądać spadające gwiazdy to już 21 października na niebie będzie można zobaczyć Orionidy. To meteory związane z kometą Halleya. Na niebie pojawiają się w październiku, ale maksimum ma miejsce 21 października. Wtedy możemy oglądać od 20 do 40 meteorów na godzinę, a to oznacza, że spadające nad naszą głową gwiazdy zobaczymy średnio co 2-3 minuty.  

Obserwację najlepiej zacząć około godziny 22.30. Należy patrzeć na południowo-wschodnią część horyzontu. Aby meteory były lepiej widoczne na obserwację warto wybrać się za miasto, gdzie nie ma zabudowań i latarni. Na oglądanie spadających gwiazd warto zabrać ciepły koc i termos z herbatą.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe