Ośmiornica Brwinka

Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozstrzygnęło konkurs na projekt i imię maskotki. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Brwinów wykazali się dużą pomysłowością.

Na konkurs wpłynęło 48 prac. Były to zarówno rysunki pokazujące projekt maskotki, jak i gotowe prototypy. Najwięcej prac przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Żółwina (dzięki czemu placówka otrzyma nagrodę Prezesa BPWiK w kwocie 500 zł), ale prace wpłynęły też ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 w Brwinowie, Szkoły Podstawowej w Otrębusach, Niepublicznej Szkoły Familia w Brwinowie oraz pozaregulaminowo – z Podkowy Leśnej.

Laureatem pierwszego miejsca został uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie – Nikodem Salamonik. Jego ośmiornica Brwinka od razu zwróciła uwagę jurorów. Jej długie ramiona kojarzyły się z rozgałęzioną siecią wodociągową i kanalizacyjną, a wykonanie projektu z materiałów z recyklingu (głównie z folii bąbelkowej imitującej przyssawki ośmiornicy) dodatkowo podkreśliło związek BPWiK z ochroną środowiska. Drugie miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie – Leon Popłoński. Jego Kapitan Brwinuś to kropelka wody w stroju superbohatera. Oryginalnie wykonana Rurka Wododziurka z długimi wodnymi „włosami” przyniosła nagrodę swojemu twórcy – uczeń Szkoły Podstawowej w Żółwinie Michał Wąsowski zdobył trzecie miejsce.

Komplet wyróżnień zdobyły dziewczęta: uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej Familia Anna Kowalska, uczennica Szkoły Podstawowej w Żółwinie Alicja Stralak oraz uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie – Hanna Nowak.

Oficjalne zakończenie konkursu ma odbyć się w Szkole Podstawowej w Żółwinie. Będzie to okazja do wręczenia laureatom i wyróżnionym nagród ufundowanych przez Burmistrza Gminy Brwinów i obejrzenia wystawy pomysłowych prac. Podziwiać będzie można nie tylko prace nagrodzone, ale też Oceanikę, Brwinowską Kropelkę, Wodo-pluszaczka i inne maskotki.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Ośmiornica Brwinka”

  1. Kupasmiechu pisze:

    Maskotką powinna być uśmiechnięta kupa

  2. Brwinowianin pisze:

    Panie Kosiński – burmistrzu miasta, proszę się nie bawić w ciuciubabki tylko posprzątać ulice i chodniki po zimie !
    Ścieżka rowerowa wzdłuż Powstańców Warszawy jest pełna kamieni i szkieł !
    Że już nie wspomnę o konieczności utrzymywania tego ciągu rowerowego na całej jego długości aż do Domaniewa, gdzie jest ten sam problem !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły