Osiecka w Salonie Poezji

Pruszków

16 października odbędzie się spotkanie w ramach projektu Salon Poezji. Jego bohaterką będzie Agnieszka Osiecka, a właściwie jej twórczość.

Jak napisała o niej Ula Ryciak „Pełna nieodwzajemnionej miłości rozdawała czułość w zwrotkach i refrenach”. Agnieszka Osiecka – urodzona w 1936 roku polska poetka, pisarka, autorka tekstów piosenek, reżyserka, dziennikarka. Napisała teksty takich szlagierów jak „Ballada wagonowa”, „Deszcze niespokojne”, czy „Ballada o dziewczynie co piła gorące mleko” – a to jedynie kilka tytułów wśród ponad dwóch tysięcy piosenek jej autorstwa.
Działała w Studenckim Teatrze Satyryków, pisała eseje i reportaże do „Literatury”, „Kultury” i „Polski”. Co ciekawe, w 1944 roku wraz z rodziną była w obozie przejściowym Dulag 121, skąd zostali wywiezieni na roboty przymusowe do Austrii. Zmarła w 1997 roku w Warszawie.

Wspomnienie o niej pozostało w wierszach i piosenkach. Utwory te będzie można wysłuchać podczas Salonu Poezji 16 października o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kościuszki 41 w Pruszkowie. Zaprezentują je Krystyna Tkacz i Katarzyna Łochowska, której akompaniować będzie Marcin Mazurek.

Bezpłatne zaproszenia na wydarzenie będą do odbioru od 7 października, od godz 12.00 w MDK. Na wydarzenie zapraszają Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Stowarzyszenie K40.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.