Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami regionu

Wydarzenie

Święto Trzech Króli to okazja do wspólnego kolędowania na ulicach naszych miast i miejscowości. W najbliższy poniedziałek orszaki spotkamy m.in. w Pruszkowie, Nadarzynie i Piastowie.

Do udziału w pruszkowskim świętowaniu zachęca starostwo powiatowe. – Rokrocznie, 6 stycznia zapraszamy do udziału w niezwykłym i barwnym Orszaku Trzech Króli. W programie mansjony walki dobra ze złem, dwór Heroda, śpiewanie polskich kolęd oraz brama do niebios – czytamy w zaproszeniu.

W organizację orszaku włączyli się Stowarzyszenie „Na Fali” skupiające rodziców ze szkoły Sternik Pruszków i LO Pryzmat, cztery parafie pruszkowskie: św. Kazimierza, św. Edwarda, św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także urząd miasta i starostwo powiatowe. Początek 6 stycznia o godz. 12.00 przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej. Orszak przejdzie ulicami Lipową, Kopernika, Niecałą w kierunku Parku Kościuszki.

Trzej Królowie pojawią się też w Piastowie. Początek o godz. 10.00 na parkingu przy ul. Poniatowskiego. Orszak przejdzie ulicami Hallera, Lwowską, Krakowską, Skargi, Słowiańską do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza.

W Nadarzynie Orszak ruszy o godz. 11.30 z ul. Sitarskich (za boiskiem szkolnym). Finałem będzie wspólne kolędowanie na Placu Poniatowskiego.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami regionu”

 1. Lusifer pisze:

  Ewangelista nie pisze o królach, ale o Magach. Ze słowem tym dość często spotykamy się w Starym Testamencie (Kpł 19, 21 20, 6 2 Krn 33, 6 Dn 1, 20 2, 2. 10. 27 4, 4 5, 7. 11). Oznaczano tym wyrażeniem astrologów, wróżbitów. Herodot, historyk grecki, przez Magów rozumie szczep irański. Ksantos, Kermodoros i Arystoteles przez Magów rozumieją uczniów Zaratustry.
  Św. Mateusz krainę Magów nazywa ogólnym mianem Wschód.

 2. Kleo pisze:

  Masz wolne to siedz w domu juz wszystko tym ludziom przeszkadza nie wychodz i nie patrz na to czy za oknem idzie orszak.

 3. Unik pisze:

  To byli królowie pychy, obłudy i Azerbejdżanu. Chyba, że pomyliłem państwa.

 4. lennox pisze:

  Nie widać tu parafii żbikowskiej???

 5. Zmzd pisze:

  Klakierzy od rana pracują na forach. Ujadajcie na kosciół – bedziecie niedługo czółkiem w dywanik stukać. Żaden forumowy kozak wtedy nie odważy się krytykować.

 6. Anonim pisze:

  Imprezy kościelne niech odbywają się w kościołach. Jak widać po frekwencji praktykujących jest max 10-20%,

 7. Ggv pisze:

  Lewactwo jak widać aktywne

  • Anonim pisze:

   No niestety. To za PiSu święta kościelne stają się świętami państwowymi.

   • Bggg pisze:

    Kiedyś do roku 1946 było to święto i dzień wolny od pracy, zostało skasowane przez czerwonych, więc PiS nie ma tu nic do rzeczy

 8. Pola pisze:

  Drogi ciemnogrodzie, mamy 21 wiek i czasy guseł, zaklęć zostały w średniowieczu.

 9. Aneta pisze:

  Po co robić zamieszanie na mieście? Imprezy kościelne niech się odbywają w kościele i na terenie kościoła.

  • Wiki pisze:

   Bo to właśnie święto Objawienia Bożego ludom niewiernym więc oni raczej do kościoła nie zaglądają i inaczej nie mieli by szans dowiedzieć się o dobrej nowinie…

   • Denis pisze:

    Gusełka objawień , super średniowieczne rytuały na fali polityki dla „intelektualistów”

  • Św. Mikołaj pisze:

   Słusznie. A Syjoniści do Syjamu.

  • Olo pisze:

   A gdzie będą się odbywać gusla lewackie jak festiwal kolorów? W kiblu?

  • @aneta pisze:

   Parady równości również robią zamieszanie na mieście. Pytam po co? Imprezy lgbt niech się odbywają w domach, czy wynajętych miejscach. Ups, ale tych imprez przecież nie można krytykować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły