Orszak Trzech Króli również w Milanówku

Milanówek

Nie tylko Nadarzyn i Piastów organizują Orszaki Trzech Króli. Kolorowy korowód przejdzie również ulicami Milanówka.

Czym jest Orszak Trzech Króli? To uliczne jasełka organizowane na ulicach wielu miejscowości w Polsce i na świecie. Wywodzi się on z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej, ale podobny jest w swoim charakterze do parad organizowanych w miastach Hiszpanii, w niektórych miastach Meksyku i w innych miastach świata. Podczas orszaku Trzej Królowie jadą ulicami miasta, rzucając dzieciom cukierki.

Polski Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Polega na przejściu ulicami dzieci i królów, którzy zmierzają do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po drodze śpiewane są kolędy, wszyscy uczestnicy otrzymują śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony.

W naszym regionie przejdą ulicami Piastowa i Nadarzyn (więcej tutaj). Barwny orszak przejdzie 6 stycznia również ulicami Milanówka. Wydarzenie rozpocznie się od mszy św. o godz. 11:15 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku Po niej (godz. 11:50) radosny pochód ze śpiewem kolęd wyruszy w kierunku milanowskich Starodębów. Orszak zakończy się przy domu parafialnym tak, by potem móc zjeść jeszcze pyszne ciasto przygotowane w „Kawiarence z Misją”.

Start: 6 stycznia godz. 11.15 (msza św.), 11.50 pochód
Miejsce: Milanówek, kościół św. Jadwigi Śląskiej
Wstęp wolny

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.