Orkiestra Gedeon Richter w cyklu Klasyka w Parku

Grodzisk Maz.

Przed nami kolejna odsłona cyklu Klasyka w Parku. Tym razem przed publicznością wystąpi Orkiestra Gedeon Richter pod batutą Jerzego Wysockiego z udziałem solistki Hanny Chmielewskiej.

Orkiestra Gedeon Richter działa od 1974 roku. Na początku była to Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa. Do dzisiaj jest nieodłącznym elementem życia kulturalnego miasta i gminy.

W 2008 roku do zespołu dołączyła Hanna Chmielewska – artystka PZLPiT Mazowsze i Operetki Warszawskiej, a od 2014 roku dyrygentem jest Jerzy Wysocki. Aktualnie orkiestra skłąda się z 30 muzyków, w tym 2 perkusistów, gitarzysty, gitarzysty basowego, solistki. Pozostałą część stanowią muzycy grający na instrumentach dętych. Repertuar Orkiestry jest zróżnicowany – od muzyki filmowej, poprzez przeboje muzyki pop, operetkowe, po muzykę taneczną.

Melomani będą mogli posłuchać orkiestry już 7 lipca o godz. 16.00 w Parku Skarbków podczas koncertu z cyklu Klasyka w Parku. W przypadku deszczu koncert odbędzie się w Mediatece, gdzie liczba miejsc jest ograniczona, a pierwszeństwo mają posiadacze karty mieszkańca Grodziska Mazowieckiego.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.