Oficjalne otwarcie tężni solankowej w Parku Raszyńskim

Raszyn

Już 26 czerwca Raszyn zaprasza na uroczyste otwarcie nowej tężni solankowej, sfinansowanej dzięki grantom duńskiej Fundacji Pracowniczej Grupy VKR. To miejsce rekreacji i zdrowotnych inhalacji będzie dostępne przez całe lato.

W 2021 roku duńska Fundacja Pracownicza Grupy VKR, właściciel firmy Velux Polska, obchodziła swoje 30-lecie, ogłaszając program grantowy „Tereny zielone i aktywność na świeżym powietrzu”. Polska otrzymała łącznie ponad 5,4 mln zł, dzięki którym powstały cztery unikalne miejsca rekreacji, w tym „Zielone okno do natury” w Raszynie.

Projekt raszyński zdobył dotację w wysokości 340 000 euro (ponad 1,5 mln zł), a gmina pokryła koszty VAT. 23 maja 2024 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie wydał pozwolenie na użytkowanie tężni solankowej. Nowocześnie zaprojektowane miejsce już urzeka mieszkańców, a jego uroczyste otwarcie nastąpi 26 czerwca o godzinie 15:00, poprzedzone konferencją prasową o 14:30.

Udział w uroczystości potwierdzili dyrektor Employee Foundation of the VKR Group Lotte Kragelund z Danii oraz członek Fundacji Pracowniczej Robert Purol, którzy razem z wójtem gminy Raszyn Bogumiłą Stępińską-Gniadek przetną czerwoną wstęgę. Wokół tężni powstaną nowe nasadzenia, zgodne z wymogami grantowymi. Latem tężnia będzie otwarta codziennie od 9:00 do 22:00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Oficjalne otwarcie tężni solankowej w Parku Raszyńskim”

  1. Polak pisze:

    Gwarantuję wszystkim, że o każdej porze dnia prędzej usłyszy tam język ruski niż polski. Polak ciężko pracuję, żeby wspierać tę sowiecką chołotę, kpina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły