Odwiedź pruszkowską pasiekę

Pruszków

W Pruszkowie pasieka działa już od kilku lat. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda życie pszczelich rodzin możecie je odwiedzić w trakcie trwania Dni Pruszkowa.

Czy wiecie, że w środku ula temperatura wynosi 36 stopni, niezależnie od temperatury na zewnątrz? Stąd przysłowie „ciepło jak w ulu”. Co ciekawe, długość życia pszczoły mierzy się w kilometrach. Zwykle w swoim życiu jeden owad przelatuje około 800 km. Trwa to od 30 do 40 dni. Czy wiecie, że pszczoły wytwarzają miód w ten sam sposób od 150 milionów lat! To tylko niektóre z ciekawostek dotyczących pszczół. Więcej informacji będziecie mogli uzyskać podczas wycieczek do Pruszkowskiej Pasieki.

Na tę nietypową wycieczkę będzie można wybrać się już 28 i 29 maja. Wycieczki w ramach Dni Pruszkowa będą organizowane w małych grupach w godzinach: 13-16 (4 grupy, każde wejście o pełnej godzinie). Zapisów można dokonać przez wysłanie wiadomości na adres mailowy: zapisy@miasto.pruszkow.pl

Dodatkowo każdy chętny zobowiązany jest do podpisania oświadczenia o braku przeciwskazań do uczestniczenia w wycieczce.

Przewodnik opowie o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli, jaką pełnią w środowisku. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość zobaczyć i dowiedzieć się jak powstaje miód i co to są  plastry miodu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy