Odwiedź miejsce gdzie powstawał serial „Stulecie Winnych”

Region

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w którym wykreowano serial o Brwinowie „Stulecie Winnych” ponownie otwarte. Jeśli jesteście fanami tej serii, możecie odwiedzić miejsce związane z produkcją.

„Stulecie Winnych” to historyczny serial emitowany na antenie TVP, który średnio oglądało 2,89 mln osób w Polsce. Serial oparty był na bestsellerowej powieści Ałbeny Grabowskiej, mieszkanki Brwinowa.

Telewizyjna adaptacja powieści o tym samym tytule „Stulecie Winnych” opowiada o dziejach rodziny Winnych z Brwinowa. Wątki rozgrywają się na tle burzliwej historii Polski. Akcja pierwszego odcinka rozpoczyna się w czerwcu 1914 r. Na samym początku życie Winnych zakłóca dramat rodzinny, później wydarzenia I wojny światowej.

Jeśli chcecie poznać miejsce, gdzie wykreowano telewizyjny Brwinów to właśnie ponownie otworzono Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Skansen w Sierpcu stał się Brwinowem z okresu I wojny światowej i II Rzeczypospolitej. Jak informuje muzeum, w chałupie z Dzierzążni zamieszkał Stanisław i Katarzyna Winni, chałupę z Jonnego przemieniono w dom Romana i Władzi Winnych, natomiast karczmę z Żuromina przejęła rodzina żydowska.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Odwiedź miejsce gdzie powstawał serial „Stulecie Winnych””

 1. Widz 1961 pisze:

  Ukłony i szacunek dla pomysłodawców , twurców aktorów i wszystkich którzy przyczynili się do powstania tego dzieła

 2. Oll pisze:

  Po zmIanie aktorek kicha ( pani prokurator z m ja milosc ) nie ogladam juz

 3. leo pisze:

  Część scen kręcono jednak też tuż „za miedzą”. Nie wszyscy znają tak blisko nas położony palac w Duchnicach. W dobrach duchnickich przez szereg lat był dziadek naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Na jego to cześć kilka lat temu imieniem „Antoni” uroczyście nazwano okazały dąb, pomnik przyrody. W duchnickim parku jest więcej pomnikowych drzew, w tym zabytkowa całą aleja lip.

 4. gabriel111 pisze:

  Dobrze zrobiony serial świetnie przeniesiony do epoki…bardzo dobra gra aktorska

 5. eratyk pisze:

  Byłem w tym muzeum – bardzo fajne na łykendowy wyjazd z rodzinką – polecam – są tam też żywe zwierzęta.

 6. OLO pisze:

  Jestem z Brwinowa ….HAŃBA żę nie był kręcony w Brwinowie !! Hańba , skandal !!!

 7. Mojsiek pisze:

  Super produkcja to tylko TVP może zrobić ale nie TVN TVN to porazka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły