Odjazdowe zwiedzanie z Kolejami Mazowieckimi

Region

Jeśli chcecie zobaczyć gdzie i jak prowadzone są prace przeglądowo-naprawcze pociągów albo zobaczyć symulatory, lokomotywy, czy najnowsze składy Flirt, musicie pojawić się w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru. Szczegóły w artykule.

Już 17 września miłośnicy kolei będą mogli zobaczyć pociągi Kolei Mazowieckich „od kuchni”. W ramach ogólnopolskiej akcji promocyjnej „Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE)” będzie można zapisać się na wycieczkę po zapleczu technicznym Spółki Koleje Mazowieckie.

Co będzie można zobaczyć? Jak naprawiane są składy, a także jak dokonywany jest ich przegląd. Do tego wagony piętrowe, lokomotywy oraz skład KM ER160 Flirt. W programie zwiedzania jest także prezentacja jazdy na symulatorze najnowszego Flirtu.

– Fundusze Europejskie to bardzo ważne wsparcie finansowe, dzięki któremu Koleje Mazowieckie mogły dokonać ogromnych inwestycji taborowych. Do tej pory zawarliśmy umowy o dofinansowanie na ponad 3,65 mld zł, na nowe pojazdy, a także modernizacje. Efekty tych inwestycji, na co dzień odczuwają nasi pasażerowie, którzy podróżują coraz nowocześniejszym taborem. DOFE to doskonała okazja, aby pokazać nieco więcej, dlatego otwieramy drzwi naszego zaplecza taborowego i zachęcamy do zwiedzania – mówi Robert Stępień, prezes zarządu, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich.

Ilość miejsc dla zwiedzających jest ograniczona. Wejścia będą podzielone na trzy tury: 9.40-11.00, 11.20-12.40 i 13.00-14.20. Obowiązują zapisy. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj .

Dodatkowo KM ogłosiło konkurs. W dniach 13-17 września na Facebooku Kolei Mazowieckich będą publikowane informacje o projektach spółki z wykorzystaniem Funduszy Europejskich. Na zakończenie zaplanowano ogłoszenie konkursu z atrakcyjnymi nagrodami.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.