„Obywatel Jazz” – koncert w Mediatece

Grodzisk Maz.

Grodziska Mediateka zaprasza 6 kwietnia na kolejny jazzowy koncert – Obywatel Jazz, poświęcony Grzegorzu Ciechowskiemu.

Choć w 2021 roku minęło już 20 lat od śmierci tego wszechstronnego artysty, to po jego twórczość cały czas sięgają liczni muzycy. Bolewski i Tubis postanowili przypomnieć część repertuaru Obywatela G.C. i Republiki.

Muzyka duetu Bolewski & Tubis to niespotykane połączenie piosenki i improwizacji, polskie teksty, niezwykła synergia, która zaskakuje i przyciąga uwagę podczas koncertów. Nieprzewidywalny pierwiastek improwizacji, sprawia, że ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie.

Projekt przykuwa dużą uwagę ze względu na skład, improwizację i tematykę, co pokazuje trasa koncertowa oraz recenzje dotychczasowych koncertów:

Jak o sobie mówią: “Jesteśmy wyjątkowym, oryginalnym w skali kraju duetem (śpiewający perkusista oraz pianista obsługujący jednocześnie bas). Mamy na koncie 2 autorskie płyty: Lunatyk 2018 i Bez końca 2020. Jesteśmy także wykładowcami Akademii Muzycznej w Łodzi w Instytucie Instrumentalistyki Jazzowej”.

Start godzina 19:00

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.