Obchody 11 listopada w regionie

Region

11 listopada to ważne święto dla Polaków. W ramach jego obchodów w miastach i gminach zaplanowano wiele uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Powiat Pruszkowski i miasto Pruszków

Starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza i prezydent miasta Pruszkowa Paweł Makuch zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 12.00 wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie. Następnie zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. O godz. 13.00 zaplanowano koncert pieśni patriotycznych i ludowych w wykonaniu ZTL „Pruszkowiacy” i wileńskiego zespołu ludowego „Zgoda”. O godz. 14.30 nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości przy Starostwie Powiatowym.

Piastów

Główne uroczystości odbędą się we środę, 10 listopada o godz. 16.00 w Parku Niepodległości. Tam zostanie otwarta wystawa „Czas bohaterów. Piastów w walce o Niepodległą 1939-1945” zorganizowana przez Mazowiecką Wspólnotę Samorządową przy dofinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego. Na godz. 17.00 zaplanowano uroczystości przy pomniku Bohaterów Ruchu Oporu. 11 listopada odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej.

Michałowice

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą za Ojczyznę w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Po mszy będzie można wysłuchać koncertu „Najjaśniejsza w koronie”, w którym udział wezmą piosenkarze z teatru Buffo, duet operowy oraz Orkiestra Kameralna Intermezzo. O godz. 14.30 na Placu Ignacego Paderewskiego w Komorowie odbędzie się niepodległościowy piknik historyczny „Komorowski wehikuł czasu”. Czekają tam na Was pokazy kawalerii, możliwość zatańczenia poloneza i wspólne śpiewanie pieśni i piosenek z epoki. Dla uczestników przewidziano ciepłe napoje i słodka niespodzianka.

Grodzisk Mazowiecki

W Grodzisku uroczystości rozpoczną się już o 9.45 nietypową pobudką – przemarszem Młodzieżowej Orkiestry Dętej od skweru „Górka Teligi” do ul. Grunwaldzkiej. Ponadto czeka na Was warsztaty robienia kotylionów i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Będzie także piknik z wojskową grochówką i koncertem zespołu „RP Kwintet” na placu przed Centrum Kultury. Tam także tort zaserwuje sam Marszałek Piłsudski, obejrzycie film niemy, zagracie w Rodzinną Grę Miejską i będziecie mogli zaśpiewać i posłuchać pieśni patriotycznych. Dodatkowo przewidziano także część sportową – zawody strzeleckie oraz biegi przełajowe. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Podkowa Leśna

O godz. 11.00 odbędzie się spacer historyczny po podkowiańskim cmentarzu szlakiem znanych i zapomnianych bohaterów. Spacer rozpocznie się przed bramą cmentarza przy ul. Ogrodowej. O godz. 17.00 w CKiIO zaplanowano spektakl Joanny Szczepkowskiej „Dzikie ballady Adama M.”. Wstęp wolny.

Milanówek

Miasto-ogród rozpocznie uroczystości o godz. 12.30 mszą św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej. O 13.30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów na placu im. Stefana Starzyńskiego i koncert Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego. O 15.00 w sali konferencyjnej przy ul. Spacerowej 4 zaplanowano finał XV edycji Milanowskiego Liścia Dębu – wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe. Galę uświetni koncert Magdaleny Miłaszewskiej-Delimat i Justyny Ryfczyńskiej.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 41

41 odpowiedzi na “Obchody 11 listopada w regionie”

 1. Grabarz pisze:

  W tym roku narodowi socjaliści z PiS nie bili dziennikarzy ani do nich nie strzelali, sukces.

  • robot pisze:

   Ten „sukces” kosztował nas wszystkich niecałe 4 miliony. Podejrzewam że to nie koniec. Złodziejska ekipa będzie cykać miliony bąkiewiczom ale oni będą musieli przyjąć pewne ograniczenia aby nie dostarczać amunicji opozycji.

  • De profundis pisze:

   To na marszach wściekłych macic atakowany był PiS i profanowane kościoły,

   • kundlu pisze:

    z takiej macicy pochodzisz

   • Grabarz pisze:

    Żaden rząd po 1989 roku nie pozwolił Policji bić dziennikarzy ani do nich strzelać. Podczas ubiegłorocznego marszu nacjonalistów funkcjonariusze podległej Mariuszowi Kamińskiemu Policji postrzelili reportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego i pobili dziennikarzy na stacji metra Warszawa Stadion. Redaktorem naczelnym tej gazety był między innymi umiłowany przywódca.

    • Ctre pisze:

     Żadna też władza w 2012 r nie strzelała do górników, ani też w 2014 r. nie zrobiła nalotu na redakcję gazety Wprost, wyrywając laptopa

 2. Rafau pisze:

  Po co nam Marsz Niepodleglosci, skoro mamy Love Parade w Berlinie

  • paca pisze:

   Zasadnicza wyższość LoVe Parade na tzw. Marszem Niepodległości polega na tym że w tym pierwszym może wziąć udział każdy kto chce nawet jeśli nie podziela preferencji większości. W MN obcy będzie wzięty na glany.
   Żadna organizacja nie powinna się nazywać Marsz Niepodległości. Podobnie nie powinna się nazywać Polska, Hymn Polski itd. To są nazwy, symbole ogólnonarodowe i nie powinny być zawłaszczane. Marsz Niepodległości powinien być organizowany przez prezydenta, zaproszeni poprzednicy, władze wszystkich partii w sejmie i ogólnie przedstawiciele narodu. Powinien być okazją do zacieśnienia wspólnoty narodowej. Teraz jest manifestacją bandytów, kopaniem głębszych rowów, dolewaniem benzyny do ognia.

   • paca pisze:

    Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee, Bee

   • Do pacana pisze:

    Kłamiesz jak zwykle, a te twoje chore wypociny chyba bierzesz z TVN, czy Gazety wybiorczej. Na Marszu Niepodległości, nazywanym przez lewaków Marszem Narodówców było mnóstwo obcych osób, z innych krajów i nikt tam nie dostał z glana, a nazywanie ludzi, którzy tam uczestniczyli, w tym kobiet, dzieci, mianem bandytów jest zwykłym sk…. eństwem. Dno

    • paca pisze:

     Idąc za bandytami nawet w bezpieczniej odległości i wręczając dziecku chorągiewkę bardziej dla ochrony niż „z serca” utożsamiasz się z ich ideologią, z hasłami których nie mów że nie widziałeś. „Śmierć wrogom ojczyzny”. Kto jest tym wrogiem ? Ja się do nich zaliczam ?

     • Do pacana pisze:

      Do Pacana
      Po pierwsze, nie bandyci lewaku, sam udział w Marszu Niepodległości jest dobrowolny, każdy idzie tam dobrowolnie, nie ma łapanki. Kazał ci ktoś tam iść, zmusili cię? , to nie 1 Maja, za komuny, gdzie udział był obowiązkowy i nikt nie musi się zasłaniać chorągiewkami. Po drugie haslo,, śmierć wrogom ojczyzny, mieli na naszywkach żołnierze w czasie 2 wojny swiatowej. Wy z totalnej opozycji jesteście tak zaślepieni nienawiścią, że ewentualne wojska z Białorusi czy Rosji powitali byście z kwiatami, byle tylko obalili nienawistne rządy PIS, byle twoja ulubiona PO mogłaby wtedy wrócić do władzy.

     • paca pisze:

      Udział w każdej bandzie jest dobrowolny na początku. Wojny póki co nie ma więc o jakich wrogach jest to hasło ? Ty może obciągnąłbyś bąkiewiczowi gdybyś się dopchał. Nie jestem z opozycji ani z żadnego z. Co najwyżej za. Owszem, przeciwko PiSS, bo to dno i tragedia dla Polski. No więc jestem wrogiem wg narodowca ?

     • robot pisze:

      ależ to są bandyci tylko akurat kazali im powstrzymać swoje zapędy kupując ich za miliony. Teraz będą chodzić na pasku wladzy która zresztą nie miała by nic przeciwko temu żeby coś spalili ale póki co to niepolityczne. Jeżeli bandyci biją czlowieka na ulicy a ty przyglądasz się z drugiej strony a nawet to pochwalasz to nie jesteś od nich lepszy. A jeśli pokazujesz to dziecku tym gorzej dla ciebie. Czy zaproszeni z zagranicy bandyci są wiele lepsi od białoruskich sołdatów ?

     • Do pacana pisze:

      Pierd… lisz jak potłuczony, chory.. , to nie wasze święto 11 listopada wy obchodzicie tęczowe dni, sam sobie obciagnij kretynie do kwadratu, do zobaczenia za rok na kolejnym Marszu Niepodległości, tęczowy chloptasiu i naucz się kultury wypowiedzi bo dla mnie jesteś tylko zwykłym chamem

     • Do robota pisze:

      Do robota
      Bandyci to byli na chorych zjazdach wściekłych macic, gdzie profanowano i atakowano kościoły i darto wsciekle ryje na spędach, a także kiedy antifa w 2012 z Niemiec atakowala uczestników Marszu, w tym kobiet i dzieci, a teraz zegnam, do zobaczenia na kolejnym Marszu, chory z nienawiści fanie opozycji i PO, na którą sram, wilebyc według lewaków faszysta niż tęczowym chloptasiem,

     • Do pacana pisze:

      Widzę lewaku Paca, że lubisz obciagąć, komu byś possał, totalnej opozycji?Borysowi, rudemu?

     • Do pacy i robota i innych lewakow pisze:

      Rozumiem, że dla chorych lewackich głów, typu paca i robot, żołnierze-weterani z AK, a także czarnoskórzy goście, Azjaci oraz zakonnice, dzieci i kobiety biorące udział w tym tegorocznym i dawnym Marszu Niepodleglosci to są też bandyci i faszysci? Lewaki nie uznają święta 11 listopada, bo obcy jest im patriotyzm, oni wola świętować 22 lipca, 7 listopada ewentualnie 1 Maja na dawnych pochodach, gdzie z trybuny przypatrywali się innym. Dla lewaka pacy i robota każde święto państwowe to ksenofobia, nacjonalizm, faszysci wszędzie ci faszysci. Oni te pace i roboty chętnie poskakali by sobie na Love parade i pochodzili na smyczy z gołym zadkiem w szpilkach, oni to lubią a brzydzą się tym 11 listopada, bo jak pisala kiedyś ich wyrocznia-guru gazeta wybiórcza ,,patriotyzm jest to rasizm” a oni się tym brzydzą, to trafia do ich zakutych głów. Obce im jest wszystko co Polskie, wzrok mają zwrócony na Brukselę, bo co powie unijny komisarz to święte,
      Bo to Unia powiedziała, sprawa skończona. Gdy lewaków pacy i robotowi unia powie, że ziemia jest płaska a Kopernik była kobietą to on w to gorąco uwierzy i przyklaśnie.

     • Do pacana pisze:

      Rządy PO zwanej partia oszustów lub aferałów to dopiero było dno i tragedia. Afery za afera, podniesienie podatku VAT z 22 na 23%,amber Gold, afera stoczniowa, OFE, węglowa, hazardowa itp, itd. Rządziła wtedy grupa nieudaczników tzw liberałów gdanskich dla której pasja bylo podnoszenie podatków, a nie pardon czekaj obniżyli ale zasiłek pogrzebowy, 6 kafli na 4100.Nsczelnym hasłem cudotwórcy z Londynu dla jaj nazywanego ministrem finansów nieudacznika było,, piniendzy ni ma i nie będzie” Fachowcy, solidna ekipa ? ?Wystarczy poczytać w sieci co o nich i założeniu tej żałosnej partii mówił gen Czempiński. Partii proniemieckiej, trzeba też dodać, której szef zrobi wszystko aby kanclerz poklepała go pk plecach że słowami Gut Gut, danke.

     • paca pisze:

      Miód na moje serce kiedy naziolek całą niedzielę pianę toczy ?. A wiesz że każde słowo napisane w takiej furii może ci skrócić życie o tydzień albo i miesiąc ?
      P.S. A od powstańców wam wara. Pokazał „krużganek oświaty” jak szanuje wiekową bohaterkę powstania.

     • naziolek wg lewactwa pisze:

      A od uczestników Marszu Niepodleglości, wara wam lewaki pacany, niech żyje Pan Robert Bąkiewicz ,Ultimus defensor libertas” (ostatni obrońca wolności) i ,,Pater Patriae” (ojciec ojczyzny), Wiwat,

     • naziolek wg lewactwa pisze:

      A od uczestników Marszu Niepodległości wara wam lewaki pacany, niech zyje Pan Robert Bąkiewicz ,,Ultimus defensor libertas” (ostatni obrońca wolności) oraz ,,Pater Patriae” (ojciec ojczyzny)Wiwat

     • paca pisze:

      ?????

   • Episcopus cracoviensis pisze:

    juz widzę na Marszu przedstawicieli proniemieckiej PO, którzy krzyczą,, chcemy wielkiej Polski. Czesc i Chwała Bohaterom. Ty wierzysz w to co piszesz, czy tylko trollujesz dla samej zasady, bo trzeba koniecznie jechać po PIS a wychwalac swoją partie oszustów.

   • Rafau pisze:

    Do pacy
    Lepiej iść w Marszu Niepodległości niż paradować w szpilkach i piórkiem w d…

    • robot pisze:

     a chodź sobie. Tylko uważaj na imprezkach potem bo nawaleni naziole zaczynają pałać uczuciem do kumpli i majstrują zwłokom przy rozporkach. Tak było zawsze, w SA i teraz też na prawicy roi się od kryptogejów.

     • Tempus hora pisze:

      Dla każdego lewaka, każdy kto ma inne poglądy jest faszystą, już Stalin kiedyś głosił, nazywajcie swoich oponentów mianem faszystow i bandytów a to się przyjmie. Szczególnie wśród lewackich, których idolem jest np. bandyta Che

     • Yssma pisze:

      ,, majstrują zwłokom przy rozporkach, nawaleni naziole””większych bzdur nie czytałem, trzeba mieć naprawdę nieźle nasrane żeby pisać takie brednie

 3. MJP pisze:

  Moje małe dzieci od kilku lat obserwują wbrew swojej woli ,,obchody” 11listopada i jednego jestem pewien…Nie będą tego kojarzyć z czymś pozytywnym. Zapraszanie na 11 listopada faszystowskich bojówek z polski, niemiec, francji, włoch, węgier, słowacji i traktowanie ich jako ,,honorowych” gości to skandal i przestępstwo. Od lat zastanawiam się jaki ukryty cel ma polska prawica, jak wyobrażają sobie kierunek w którym mamy zmierzać. To jest tak nielogiczne i głupie. Żeby chociaż tvp info potrafiło to jakoś wytłumaczyć.. Mam wrażenie ,że ten kraj obecnie jak tak niezdecydowany i ogłupiony jak IIRP po śmierci Marszałka.

  • paca pisze:

   Cel nie jest głęboko ukryty. To realizacja zasady „władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”. Matką rodzicielką Kaczyńskiego była Jadwiga ale jego matką mleczną był Gomułka.

 4. Daro pisze:

  Po co piszecie te brednie !

 5. Janusz pisze:

  nie o taką Polskę walczyli nasi dziadkowie. Brak tolerancji i mowa nienawiści. Wstyd.

  • MJP pisze:

   Nasi przodkowie walczyli o skrajnie różne rzeczy. Podobnie jak my dziś.. Niestety jesteśmy narodem, który nie mieści się w żadne ramy. Zawsze mówiło się ,że ,,trudno zrozumieć Rosję”. Mam wrażenie ,że nas to dotyczy o wiele mocniej. Nasz logika jest kompletnie nielogiczna i zawsze zmierzająca do samounicestwienia

  • Gosc pisze:

   No prosze. Wszystko Panstwu przeszkadza. Msza…Hymn..
   Widze,ze zapominamy o tozsamosci.
   Przeciez mozna isc i spotkac sie z Kobietami z Mostu.
   I prosze nie mowic ,ze nie wolno. Wolno,masz wybor.
   Milego dnia…

   • MJP pisze:

    Już nie wolno wszystkiego szanowny Gościu…Jak uważasz ,że wolno to przespaceruj się w kolorowej koszulce po ulicach Białegostoku i zachowaj pełne uzębienie. Zapytaj też niejakiej babci Kasi czy wolno spacerować w okolicy grobu nieznanego żołnierza 10 dnia każdego miesiąca.

    • De profundis pisze:

     Oczywiście że wolno spacerować w okolicach Grobu Nieznanego Żołnierza, nie trzeba się wtedy też pytać niejakiej wulgarnej i chamskiej tzw. babci Kasi, która bierze udział w każdym spędzie opozycji, wrzeszczac wtedy wulgarne hasła w stylu ,,wyp” itp.

 6. neon pisze:

  Jaka niepodległość skoro wszędzie msze , czyli okazywanie uległości watykanskiemu okupantowi. Tak już od 1000 lat nas zdradzali i kolaborowali z okupantami Polski . Wstyd Polacy bo nie potraficie uczyć się na swoich błędach z historii

 7. paca pisze:

  11 listopada to ważne święto dla WIĘKSZOŚCI Polaków. Dlatego msze powinny się odbywać niejako obok. Jako centralna uroczystość wyklucza wielu którzy nie mają gdzie zbiorowo świętować. (sam Piłsudski był na bakier z kościołem katolickim)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe