Nostalgia rodem z Porcelitu. Wystawa czasowa w MSHM.

Pruszków

Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza na wystawę „Nostalgia. Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków w latach 70.”. Ekspozycja do zobaczenia w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

Na wystawie będzie można zobaczyć ciekawe fotografie autorstwa Grażyny Rutkowskiej. Dziennikarka i fotoreporterka specjalizowała się w dokumentowaniu życia codziennego w PRL-u. Zdjęcia na wystawie pokazują codzienność pracowników porcelitu w zakładzie pracy oraz etapy produkcji elementów zastawy z pruszkowskiej fabryki.

Co poza fotografiami może zaciekawić odwiedzających? Opowieści pracowników o powstawaniu naczyń, oryginalne pędzelki i kalkomanie do zdobienia zastawy, a także napisy na podłodze oranżerii MSHM opisujące proces powstawania naczyń. Na wystawie nie może zabraknąć filmów z archiwum Telewizji Polskiej.

Na wystawie pojawią się też pocztówki. Zwiedzający będą mogli przybić na pieczątki i opisać swoje wspomnienia związane z Zakładami Porcelitu Stołowego.

Kiedy można odwiedzić ekspozycję? Od wtorku do piątku w godz. 9.00-19.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11.00-17.00. Wystawa będzie czekać na zwiedzających do 8 stycznia 2023. Wstęp bezpłatny.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nostalgia rodem z Porcelitu. Wystawa czasowa w MSHM.”

  1. Tu było pisze:

    tu stało, tu się rozleciało. Gdzie byli jak Porcelit rozkminili?

  2. Zapora. pisze:

    A ja mam pudełeczko po farbie ultra-maryna pruszkowskiej fabryki z 1923r. Czy ktoś pamięta źe taką fabryka istniała?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły