Noc Muzeów już 13 maja!

Region

Tej nocy muzea, galerie sztuki i inne tego typu placówki stają przed zwiedzającymi otworem. Podczas Nocy Muzeów jedyne, czego brakuje, to czasu, by zwiedzić jak najwięcej!

Tegoroczna Noc Muzeów w Warszawie i okolicach zaplanowana jest na 13 maja. To już XIX edycja tego wydarzenia. Z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej zwiedzających, przybywa też placówek, które otwierają się na nocne zwiedzanie. W 2023 roku zgłosiło się 270 stołecznych instytucji! Warto pamiętać, że przy okazji zwiedzania będzie można wziąć udział w wielu wydarzeniach towarzyszących – grach terenowych, warsztatach, czy zabawach.

W naszym regionie tego wieczoru będzie można odwiedzić trzy miejsca:

Centrum Folkloru Polskiego Karolin, ul. Świerkowa 2, Otrębusy – będzie to noc pełna ludowych opowieści. Poza zwiedzaniem, będzie można wziąć udział w grze terenowej, wysłuchać opowiadacza, który przedstawi fascynujące ludowe istoty z różnych regionów Polski. Zaplanowano też zabawę taneczną z artystami „Mazowsza”.

kościół św. Kazimierza w Pruszkowie, ul. Berenta 1, Pruszków– rzymsko-katolicka parafia św. Kazimierza w Pruszkowie zaprasza do wspólnego odkrywania tych tajemnic w czasie Nocy Muzeów w zabytkowym kościele. Podczas Nocy Muzeów zaplanowano też warsztaty dla dzieci.

Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8A, Pruszków – muzeum będzie otwarte w godz. 17.00-1.00. W tym czasie będzie można je zwiedzać, ale nie tylko. Zaplanowano też wystawę plenerową na temat Wojskowej Służby Kobiet w Pruszkowie i okolicach, spacer historyczny po okupacyjnym Żbikowie, prelekcje poświęcone historii Pruszkowa podczas II wojny światowej, a także plenerowe gry i zabawy dla najmłodszych i nocne spacery po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych i obozu Dulag 121.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Noc Muzeów już 13 maja!”

  1. Dr. Huckenbusk pisze:

    Mam wrażenie, że gdyby nie wojna w Ukrainie nadal byłaby epidemia i nadal bo to była główna wiadomość dnia. Ile dziś osób zachorowało, ile zmarło, itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły