Nightskating wraca do Pruszkowa

Wydarzenie

Dla wszystkich miłośników jazdy na rolkach mamy świetną wiadomość. Już 29 czerwca w Pruszkowie odbędzie się kolejna edycja Nightskatingu.

Nightskating, czyli nocny przejazd na rolkach na trwałe zapisał się w kalendarzu wydarzeń odbywających się na terenie Pruszkowa. Co więcej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że event wraca do Pruszkowa.

Już 29 czerwca o godz. 21.00 rolkarze opanują pruszkowskie ulice. Tym razem będą mieli do pokonania trasę o długości 14,6 km! W wydarzeniu udział może wziąć każdy. Jest jednak kilka warunków. Na rolkach musimy czuć się swobodnie i pewnie, wiec przejazd raczej nie jest kierowany do tych, którzy na rolkach „stawiają” pierwsze kroki. Ważna jest również umiejętność hamowania.

W tym roku trasa przejazdu została poprowadzona ulicami: Bolesława Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – Chopina – Al. Niepodległości – Al. Armii Krajowej – Lipowa – Pogodna – Polna – Ceramiczna – Pogodna – Bolesława Prusa – Kościuszki – Sienkiewicza – Staszica – Powstańców – Chopina – Al. Niepodległości – Al. Armii Krajowej – Lipowa – Pogodna – Polna – Ceramiczna – Pogodna – Bolesława Prusa. Rolkarze będą musieli pokonać ją dwukrotnie.

O bezpieczny przejazd rolkarzy zadba specjalistyczny zespół rolkarzy Nightskating Team, policja oraz straż miejska. Udział w przejeździe jest bezpłatny.

Przejazd wystartuje sprzed Pałacu Ślubów o godz. 21.00. Zbiórka od 20.30 na pl. Jana Pawła II

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Nightskating wraca do Pruszkowa”

 1. Grzesiek pisze:

  Zrobiłem mapę gdzie w Pruszkowie można jeździć na rolkach: http://mapa.rolki-pruszkow.pl/ mam nadzieję, że się komuś przyda 🙂

 2. Marta pisze:

  Litości, taka impreza jest raz w roku a tu tyle zamieszania, że rolkarze będą jechać po ulicy. Będą żeby podkreślić, że to impreza i z kilku innych względów. i świetnie, że coś takiego się dzieje i że miasto organizuje takie wydarzenia, tylko się cieszyć i kibicować a nie narzekać. Ja kibicuje,bo sama nie jeżdżę…jeszcze. Świetna promocja aktywnego spędzania czasu. Podpisuje się obiema rękoma! A wszystkim maruderom dziękujemy… a może kiedyś się przyłączą i przestaną marudzić. Życzę Wam tego.

 3. loża@szyderców pisze:

  Kretyni na kretę.

 4. zirytowany pisze:

  Nie cudujcie, przejazd jest w sobotę o 21 więc ewentualne idąc do Żabki po browara chwilę poczekacie. 17 km oznacza że odcinkowo utrudnienia potrwają góra 1,5h. A wy qu.. a nie bo nie, pytam się komu to przeszkadza w SOBOTĘ o 21-22.30???? Nawet jak nie pojedziesz tędy to pojedziesz tamtędy… qu.. a co za ludzie, co za kraj marud.. siedzieć tylko na dupie i nie bo nie…

 5. Monika pisze:

  Tak sobie czytam te wasze komentarze i jestem nie mało zaskoczona, ktoś robi naprawdę fajne wydarzenie a wy się ciśnieniecie że zablokują wam ulice o 21. Doprawdy jestem pod wrażeniem 😀 chyba sama się stawie oczywiście na rolkach i będę machać każdemu wkurzonemu kierowcy xD

 6. Chris pisze:

  W poniedziałek idziemy z kumplami zgłosić imprezę Night Moto Riding – będziemy jeździć motocyklami po chodnikach i ścieżkach rowerowych, w asyście policji oczywiście. Piesi, rolkarze i rowerzyści będą musieli zaczekać aż skończymy.

 7. lowi pisze:

  każda grupa, to znaczy rowerzyści, rolkarze, deskarze, hulajnogarze, ludzie z psami na smyczach, matki z wózkami, wszyscy powinni mieć swój przejazd raz na kilka tygodni, to znakomita promocja, i sygnał, że miasto jest nasze, nie da się tego inaczej udowodnić jak tylko paraliżując miasto, a przecież są jeszcze biegacze, inwalidzi, …

  • Anonim pisze:

   Proponuję przejazd samochodów po ścieżkach rowerowych. Skoro rolkarze mogą po ulicy to czemu samochody nie mogą po ścieżkach? Czekam aż to kierowcy zorganizują protest pokazujący drugą stronę medalu.

 8. Jac pisze:

  Krystian, Tu chodzi o promocję tego sportu a nie o „zablokowanie miasta” na złość Tobie. Dla kogo wg Ciebie jest miasto? Dla samochodów? Może dzięki temu przejazdowi ktoś ruszy się z kanapy domowej albo samochodowej i zazna aktywności fizycznej.

  • Anonim pisze:

   Promocję sportu robi się na terenach sportowych, a nie w środku miasta blokując na wiele godzin najważniejsze ulice. To jest kpina z mieszkańców Pruszkowa.

  • zzcx pisze:

   Nie dla samochodów, tylko dla ludzi. Jaki sens ma zachęcanie do aktywności fizycznej poprzez utrudnianie życia innym? Myślisz, że jak ktoś ma samochód, to nie jeździ na rowerze, czy na rolkach?

 9. marsę pisze:

  hello, a dlaczego nie jadą po chodnikach ?!
  Po to budują chodniki ze wspaniałej kostki brukowej żeby po nich jeździć na rowerach i rolkach !
  RÓWNY ASFALT JEST TYLKO DLA AUT – WON PASZKWILE NA CHODZNIKI !!!

  • Grabarz pisze:

   Czy na tej samej zasadzie wszelkie manifestacje, procesje czy biegi mają się odbywać tylko i wyłącznie tam, gdzie zbudowano chodniki? Przypominam, że 29 czerwca w tym roku wypada w sobotę. Zawsze możesz wynieść się do Korei Północnej, na Białoruś czy do Iranu.

  • zenon pisze:

   Weź chłopie Laxigen (taki lek) jak zadziała to zejdziesz z kanapy i będziesz miał zajęcie…

 10. Krystian pisze:

  Zablokują pół miasta. Kto na to pozwala? Niech jadą sobie ścieżką rowerową do Brwinowa i z powrotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły