Niech nam żyje 3 maja! Obchody Święta Konstytucji 3 maja w regionie.

Region

3 maja to szczególny dzień w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Jakie wydarzenia zaplanowano na ten dzień w regionie?

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji. Właśnie 3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawę, która regulowała ustrój prawny w Rzeczypospolitej. Ten dzień jest świętem państwowym od 1919 roku, po wojnie od 1946 roku zaprzestano jego świętowania, by przywrócić je jako święto narodowe w 1990 roku. Jakie wydarzenia zaplanowano w regionie?

Brwinów
Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele św. Floriana i  uroczystości przy pomniku Niepodległości na Rynku w Brwinowie – tak rozpoczną się obchody 3 Maja w Brwinowie. Po południu warto wybrać się do parku miejskiego i ogrodu botanicznego. Wśród zieleni, na zainteresowanych czekać będą wystawa IPN „Symbole narodowe” i „drukarz” z prasą drukarską.

Grodzisk Mazowiecki

W Grodzisku na 3 maja zaplanowano całodniowe obchody. Świętowanie rozpocznie się o godz. 10.00 warsztatami robienia kotylionów wspólnie z harcerzami. O 12.30 odbędzie się msza św. w intencji ojczyzny, po której odbędzie się złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wolności. Po części oficjalnej wydarzenie przeniesie się na plac 500-lecia, przed Centrum Kultury. Tam od godz. 14.00 będzie wojskowa grochówka, warsztaty plastyczne dla najmłodszych, koncert Orkiestry Gedeon Richter Polska pod batutą Jerzego Wysockiego. Zaplanowano także rodzinną grę plenerową „Piknik u Króla Stasia”. W razie deszczowej pogody, wydarzenia będą przeniesione do Mediateki.

Milanówek

O 12.30 w kościele św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy zaplanowano złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów. W dalszej części odbędzie się występ dzieci z Przedszkola nr 1 „Pod dębowym listkiem” oraz koncert Milanowskiej Orkiestry Dętej im. F. Dzierżanowskiego.

Raszyn

W Raszynie obchody rozpoczną się w samo południe przy Reducie Raszyńskiej. Zaplanowano wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, złożenie kwiatów oraz przemarsz pocztów sztandarowych. O godz. 13.00 odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Szczepana.

Pruszków

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza do udziału w uroczystej mszy świętej 3 maja o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Kazimierza w Pruszkowie.

Piastów

Piastów 3 maja ok. godz. 11.00 organizuje grę terenową „Poznaj, grając, graj, poznając! Historia Piastowa w wydaniu plenerowym”. Podczas gry w różnych częściach miasta będzie można zdobyć informację o historii Piastowa lub wykazać się wiedzą o nim. W planach są także zadania, w których będzie można sprawdzić swoją kondycję fizyczną.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Niech nam żyje 3 maja! Obchody Święta Konstytucji 3 maja w regionie.”

 1. KomsomolskajaPrawda pisze:

  A w regionie komunistyczne lewactwo (PO-KO-PSL) zarządzające Powiatem WPR tak bardzo utożsamiają się z tym narodem i tak bardzo przywiązani są do polskich tradycji, świąt państwowych, że nawet ulic nie posprzątali tylko syf zalega przy krawężnikach i na chodnikach. Ulica przejazdowa nie była sprzątana od ponad roku czasu, a ziemia pozapychała studzienki odwodnieniowe tej ulicy !
  Się nie dziwcie mieszkańcy, jak przy pierwszej burzy będziecie mieć pozalewane piwnice i podwórka !
  I nie zapomnijcie potem podziękować za to w wyborach samorządowych głosując znowu na PO-KO ?!

 2. Czeri pisze:

  Święto pracy już niedługo!
  To jutrzejszy dzień mej wspaniałej pracy,
  Doświadczenia dzięki niej zdobywam,
  Pojutrze dzień Naszej flagi nie zapomnij o swej męskości,
  Husarz dumny ze swej waleczności niestety ciężką walką,
  Obojga Narodów to historycznych wydarzeń moment,
  Pamiętamy lecz dumnie świętuj Nasze dni,
  Niech radośnie przyjdzie czas zagranicą bądź w rodzinnym domu.
  Gaj jak Maj to już 3 nadchodzi gorący Maj.
  Czeri

 3. duda pisze:

  3 maja obchodzimy Święto Konstytucji a przez resztę roku obchodzimy konstytucję. Tę aktualną z 1997 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły