Naukę poloneza czas zacząć

Pruszków

Mieszkańcy powiatu pruszkowskiego mają okazję wziąć udział w warsztatach tanecznych i nauczyć się poloneza. Wspólnie przygotowany układ zostanie wykonany podczas obchodów Święta Niepodległości.

Są osoby, dla których taniec jest przyjemnością. Do innych rytm muzyki najlepiej przemawia przy ścianie. Jednak dla obu grup udało się znaleźć wspólny mianownik w postaci zajęć poloneza. Już niebawem w Pruszkowie wystartują warsztaty taneczne, na których będzie można nauczyć się podstaw „chodzonego”.

Polonez obecny był na dworach królów polskich, gdzie stanowił ważny element ceremoniału dworskiego. Reprezentacyjny polski taniec narodowy jest w naszej kulturze od wieków. Nadal odgrywa ważną rolę i pojawia się na otwarcie licznych imprez. Stał się niemal obowiązkowym punktem balów maturalnych. 

W Pruszkowie nadszedł czas na lekcję poloneza, która ma przyciągnąć tłumy. Swój udział w warsztatach tanecznych zapowiedzieli już radni, samorządowcy, uczniowie oraz nauczyciele szkół z terenu powiatu pruszkowskiego. Pierwsze zajęcia odbędą się już 5 października o godz. 18.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Kolejne zaplanowano na 12 i 26 października oraz 9 listopada.

We wspólnej zabawie możesz wziąć udział każdy. Należy się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zapisać na warsztaty można się pod numerem tel. 22 738-15-20 bądź mailowo: kultura.promocja@powiat.pruszkow.pl.

Efekt wspólnych wysiłków zostanie zaprezentowany podczas obchodów Święta Niepodległości.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.