Nakręceni na film. Na ekranie „C’mon C’mon”

Pruszków

W ramach Pruszkowskich Spotkań Filmowych, 21 maja odbędzie się pokaz filmu „C'mon C'mon” z 2021 r. w reżyserii Mike'a Millsa. Pokaz jest bezpłatny.

Film to podróż przez emocje na poziomie dziecko-opiekun, dziecko-rodzic. To także pokazanie rodzinnych relacji widzianych oczami dziecka.

Rodzeństwo – John i Viv – nagle traci mamę. Każdy przeżywa żałobę na swój sposób, a ich drogi rozchodzą się. Johny zatraca się w pracy radiowca. Jednak kiedy dowiaduje się, że jego siostrzeniec – Jessy – nie rozpoznaje jego głosu w radiu, składa wizytę w domu swojej siostry. Zjawia się w odpowiednim dla niej momencie. Viv musi zająć się chorym ojcem chłopca. John musi wcielić się w rolę tymczasowego opiekuna.

Kilka dni spędzonych z chłopcem zmienia mężczyznę, który zaraża się spontanicznością i dziecięcą ekscytacją. Gra zaproponowana w pewnym momencie przez Jessego wydaje się Johnemu początkowo dziwna i smutna. Po czasie radiowiec zdaje się rozumieć, że to swoista terapia chłopca.

Interakcje między bohaterami wzruszają i bawią. Dialogi płynnie przechodzą to w smutek, to w ironiczny humor. Czarno-biała kolorystyka filmu nie odwraca uwagi widzów od najważniejszych elementów. Pozwala się skupić na dźwięku – John uczy Jessego łapać odgłosy miasta. Dla niego, jako radiowca, dźwięk jest kluczowym elementem życia.

Darmowa projekcja filmu odbędzie się 21 maja o godz. 18.00 w Sali Audytoryjnej MOK. Pokazy w ramach Pruszkowskich Spotkań Filmowych są finansowane z budżetu Miasta Pruszkowa.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.