Nakręceni na film – „Aida”

Pruszków

Jeśli szukacie pomysłu na ciekawe spędzenie sobotniego wieczoru to podsuwamy wam propozycję. Już 26 marca w ramach cyklu „Nakręceni na film! – Pruszkowskie Spotkania Filmowe” będzie można zobaczyć film „Aida”.

Historyczne zawirowania są tłem dla losów rodziny, która musi zmierzyć się z niewyobrażalną tragedią. Reżyserka  Jasmila Žbanić przeplata przerażające sceny masowej paniki z kameralnymi ujęciami Aidy, jej męża i synów, którzy starają się okazać sobie wzajemnie wsparcie. Intymność i czułość jawią się jako jedyna odtrutka na wszechobecne zło. Kiedy zapada zmrok, a rodzina zastanawia się, co przyniesie kolejny dzień, widzimy przede wszystkim ludzi – nie Bośniaków czy muzułmanów, a właśnie ludzi, którzy tak jak my boją się, czują i kochają. Wobec tego obrazu totalnej bezradności nie sposób pozostać obojętnym.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Po seansie zapraszamy na dyskusję o filmie!

Czas: 26 marca (sobota) godz. 18:00
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury im. Aleksandra Kamińskiego „Kamyka” w Pruszkowie, ul. Bohaterów Warszawy 4, Sala Audytoryjna MOK (parter)
Czas trwania filmu: 101 minut

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.