Na Orszak do Komorowa

Komorów

W piątek 6 stycznia Święto Trzech Króli. Z tej okazji w Komorowie zostanie zorganizowany Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania lokalnej wspólnoty. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe wydarzenie. Mimo, że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo podobny, bo „napisany” już 2 000 lat temu, to w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu, udowadniającego jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

W Komorowie na Orszak Trzech Króli organizuje parafia rzymskokatolicka Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. – W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego (trzech Króli). Układ Mszy jak w każdą niedzielę (nie będzie jedynie nabożeństwa o 17:15). Po Mszy o 12:30 weźmiemy udział w Orszaku Trzech Króli – informują księża z parafii.

Barwny korowód przejdzie ulicami Sienkiewicza-Nadarzyńską- Prusa. Masz zakończy się w przedszkolu Sióstr Misjonarek. Jeśli macie ochotę wziąć udział w komorowskim orszaku warto zadbać o to, by dzieci ubrały się na czerwono, niebiesko lub zielono.

Start: 6 stycznia, godz. 12.30
Miejsce: Komorów, kościół Narodzenia NMP
Wstęp wolny

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.