Muzyka nie na miejscu

Pruszków

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza na ciekawy koncert. „Muzyka nie na miejscu 1947-1955” przeniesie nas w czasy socrealizmu.

Przed nami podróż muzyczna, w której skonfrontowane zostaną pieśni masowe z okresu socrealizmu. Te, które były uznawane za słuszne. Te zestawione zostaną z polską muzyką synkopowaną. – Bojowe pieśni o socjalizmie, partii i planie, w typowym marszowym rytmie, rzewne „żołnierskie” piosenki i „ludowe” melodie o elektryfikacji wyszły spod piór wielu wybitnych polskich kompozytorów. Ożywcze jazzowe dźwięki w znanych przebojach z tamtych lat przemyca trio jazzowe Krzysztofa Herdzina – zapowiadają organizatorzy.

W trakcie koncertu, który odbędzie się 23 lipca usłyszymy również Chór Kameralny Collegium Musicum UW pod dyr. Andrzeja Borzyma oraz trio jazzowe Krzysztofa Herdzina w składzie: Krzysztof Herdzin – piano, Paweł Pańta – bas, Cezary Konrad – perkusja.

Collegium Musicum UW wyróżnia się tym że jest jedynym w Polsce zespołem, który prezentuje program jedynie muzyczny, bez odniesień kabaretowych i humorystycznych. To słuchacz ocenia repertuar, wykonanie i wizję prezentowanych utworów.

Wydarzenie jest biletowane. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. Start koncertu: 23 lipca, godz. 20.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11395

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9013

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8518

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7291

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758