Muzyczna podróż w czasie: koncert polskich przebojów w parku Skarbków

Grodzisk Maz.

30 czerwca o godz. 16:00 w parku Skarbków odbędzie się wyjątkowy koncert z cyklu „Klasyka w parku”, zatytułowany „Muzyczna podróż w czasie”. W repertuarze znajdą się polskie przeboje od czasów przedwojennych do lat 90. XX wieku.

Podczas koncertu zabrzmią największe polskie hity, które zyskały popularność na przestrzeni dekad. W programie znajdują się utwory takie jak „Tango Milonga”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Powrócisz tu”, „Złoty pierścionek”, „Człowieczy los”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Od nocy do nocy”, „Kawiarenki” i „Niech żyje bal”. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć przeboje z repertuaru Mieczysława Fogga, Ireny Santor, Anny German, Ireny Jarockiej, Sławy Przybylskiej, Haliny Kunickiej, Maryli Rodowicz oraz innych gwiazd polskiej estrady.

Wokalistką wieczoru będzie Natalia Kovalenko, która swoją ujmującą barwą głosu i poczuciem estetyki muzycznej przeniesie słuchaczy w niezwykły świat polskiej muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie, od kilkunastu lat mieszka w Polsce. W 2010 roku założyła w Polsce Agencję Artystyczną, promującą relacje kulturowe pomiędzy Ukrainą a Polską. Kovalenko współpracuje z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej oraz Polskim Radiem, a także jest członkiem Społecznego Komitetu Obchodów 200. rocznicy urodzin St. Moniuszki. Artystka wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i rozrywkowy, koncertując w Europie, Kanadzie i na Ukrainie.

Na fortepianie zagra Włodzimierz Trzeciak, pianista, organista i akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Trzeciak pracował jako akompaniator Opery Narodowej w Warszawie oraz szkoły baletowej w Hamburgu. Obecnie jest akompaniatorem w Centralnym Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego i współpracuje z wybitnymi polskimi artystami.

W razie niepogody koncert odbędzie się w Mediatece, gdzie liczba miejsc jest ograniczona, a pierwszeństwo mają posiadacze karty mieszkańca Grodziska Mazowieckiego.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.