Muzeum Dulag 121 w konkursie „BohanterON”

Pruszków

Muzeum Dulag 121 zostało nominowane w konkursie „BohaterON”. Muasum startuje w kategorii „Instytucja”.

Muzeum Dulag 121 znalazło się w znamienitym gronie instytucji, które zostały nominowane w konkursie „BohaterON”. Pruszkowskie muzeum będzie rywalizowało z Instytutem Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytutem Strat Wojennych im. Jana Karskiego, Muzeum Rodziny Pileckich, czy Muzeum Emigracji w Gdyni.

W konkursie biorą udział osoby, firmy, organizacje i instytucje, których działalność realizowana na przestrzeni 01.08.2022-31.07.2023 – zasługuje na wyróżnienie. Głosować można online przez stronę https://bohateron.pl/bohaterony-2023/zaglosuj/. Głosowanie trwa do 9 października.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.