Muzeum Dulag 121 rusza z nowym cyklem spotkań

Pruszków

Chcecie poznać historię i ciekawostki związane z Pruszkowem? Jeśli tak to koniecznie wybierzcie się na spotkanie „Żbików na starych fotografiach”, które rozpoczyna cykl „Pruskoviana”.

Nowy cykl będzie poświęcony historii Pruszkowa zarówno tej bardzo odległej, jak i tej z ostatnich dekad. Nie zabraknie opowieści o ważnych wydarzeniach historycznych oraz o tych istotnych dla samego miasta. W trakcie spotkań będzie można zobaczyć stare fotografie, poznać „smaczki” z dawnych lat oraz spotkać ciekawe osoby.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już 25 lutego. „Żbików na starych fotografiach” to tytuł pierwszego spotkania organizowanego w ramach cyklu „Pruszkoviana”. Gościem specjalnym będzie Tadeusz Hubert Jakubowski, który opowie historie związane z najciekawszymi miejscami na Żbikowie.

Jakubowski od dziecka jest związany z Pruszkowem. Z zawodu jest architektem, pisze również felietony. W ubiegłym roku nakładem Pruszkowskiej Książnicy ukazał się jego zbiór „Fotozagadek” poświęconych ciekawym miejscom w Pruszkowie oraz książka „Piórem i Piórkiem, której jest współautorem.

– Pragniemy zaprosić na wirtualną przechadzkę z Tadeuszem Hubertem Jakubowskim po dawnym Żbikowie – takim jakim zachował się na dawnych fotografiach – podczas której wysłuchamy opowieści i anegdot związanych z jego historią. Odwiedzimy m.in. szkółki żbikowskie pp. Hoserów, Żbików kościelny, wille oraz osiedle przy ul. 3 Maja oraz Warsztaty Kolejowe – zachęcają organizatorzy.

Start: 25 lutego, godz. 15.00
Miejsce: Muzeum Dulag 121

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

Pruszków ma nowego prezydenta

Pruszków / Wybory 2024
10543

Pierwsze oficjalne wyniki z Pruszkowa

Pruszków / Wybory 2024
4147

Bąk kontra Makuch

Pruszków / Wybory 2024
3093

Znamy wyniki wyborów w gminach

Pruszków / Wybory 2024
2952